"ПЕДАГОГ" КӘСІБИ СТАНДАРТЫ БОЙЫНША ТҮСІНДІРУ ІС-ШАРАЛАРЫ

Педагогтарды, магистранттарды, студенттерді таныстыру үшін «Педагогика және психология» кафедрасында «ПЕДАГОГ» кәсіптік стандарты бойынша түсіндіру іс-шаралары өткізілді. П. ғ. д.,профессор, А. Ж. Мурзалинова және педагогика ғылымдарының магистрі., аға оқытушы А. Н. Айтымова келесі сұрақтарға жауап берді:Педагогтың кәсіби стандарты не үшін қажет? Кәсіби стандарт мұғалімнің үздіксіз кәсіби дамуына қалай әсер етуі мүмкін? Кәсіби стандартты қолдану салалары қандай?; педагогтың кәсіби құзыреттілігінің нақты шеңберін белгіледі; «Педагог» кәсіптік стандартының мазмұнын атап өтті. Түсіндіру барысында сөз сөйлеушілер осы кәсіптік стандартты ескере отырып, білім беру бағдарламалары, сертификаттау және аттестаттау рәсімдері, үздіксіз кәсіптік дамудың мазмұны әзірленіп, жаңартылатын болады және педагог кадрларды қызмет бойынша ілгерілету стратегиясы құрылады деген қорытындыға келді.