Шетелде қазақтың ұлттық бірегейлігін сақтау

31.01.2023 жылы "Қазақ халқының мәдени мұрасы мен дәстүрлерін заманауи ғылыми зерттеу: мектеп ғылымы" атты халықаралық онлайн-конференция өтті. Бес жыл бойы "Практикалық қазақ тілі" кафедрасының меңгерушісі, п.ғ.к., Ахметова Татьяна Алимжановна Омбы облысында орналасқан Каразюк ауылының орта мектебімен тығыз ынтымақтастықты жүзеге асырып келеді және бұл конференция дәстүрге айналды.

Конференцияны Академиялық мәселелер жөніндегі Басқарма мүшесі  Р.С. Апергенова ашып, конференцияға қатысушыларды құттықтап, "Каразюк НЖББ" МБЖББМ директоры, "Байтерек" қазақ тілі мен мәдениетін оқыту орталығының басшысы  Сексембаева Шолпан Ильяшевнаға қазақ тілін насихаттағаны, шетелде қазақ мәдениетін қалыптастырғаны және жыл сайынғы онлайн конференцияны өткізуге белсенді қатысқаны үшін алғыс хат табыс етті.

Конференция модераторы М. Қозыбаев атындағы СҚУ "Практикалық қазақ тілі" кафедрасының меңгерушісі п.ғ.к., Ахметова Татьяна Алимжановна болды.

Сексембаева Шолпан Ильяшевна "Каразюк НЖББ" МБЖББМ білім алушыларының ғылыми-зерттеу қызметі жергілікті тарихты құрастыру және зерделеу ресурсы ретінде " деп аталатын  баяндама жасады.

"Каразюк НЖББ" 3-сынып оқушысы Дәулетова Сабина "Қазақ мәдениетінің этно-дәстүрлі бейнелері және олардың заманауи кәдесыйлардағы көрінісі (бір коллекция мысалында)" тақырыбында жоба ұсынды.

"әл-Фараби" мектеп-лицейі КММ 10 сынып оқушысы Уринбекова Ақерке "Дәстүр-өмір айнасы" жобасын ұсынды.

"Каразюк НЖББ" 8 сынып оқушысы Даяна Макулова "Әйелдердің дәстүрлі және заманауи қазақ әшекейлерінің мәдени рөлдері" тақырыбында сөз сөйледі.

Аққайың ауданы, "Астрахан орта мектебі" КММ 10 сынып оқушысы Жанара Жунусбекова "Ағаш өңдеу өнері мысалында қазақ халқының қолданбалы өнерінің даму тарихы мен өзіндік ерекшелігі" атты  жоба ұсынды.

Сабитова Сайида, "Каразюк НЖББ" 7-сынып оқушысы "Каразюк ауылының тұрғындары мысалында дәстүрлі және заманауи қазақ мәдениетіндегі қонаққа деген қарым-қатынастың ұлттық ерекшеліктері" тақырыбында сөз сөйледі.

Петропавл қаласы "Бірінші гимназия" КММ 10 сынып оқушысы Шатохина Злата "Мағыналы қуыршақтыр: қазақ мәдениетінің дәстүрлерін жаңғырту" тақырыбындағы жобамен таныстырды.

Сара Абулханова, "Каразюк НЖББ" 7 сынып оқушысы "Қазақтың ұлттық кілемі  және оның Каразюк ауылының тұрғындарының дәстүрлі және заманауи мәдениетіндегі мәдени маңызы" тақырыбында сөз сөйледі.