«Рухани Жаңғыру» бағдарламасын жүзеге асыру аясында «Мағжан - үлкен мәдениеттің ақыны» атты дөңгелек үстелі.

09.11.2023ж «Рухани Жаңғыру» бағдарламасын жүзеге асыру аясында тілдік емес мамандықтардың 1-курс студенттерімен «Мағжан - үлкен мәдениеттің ақыны» атты дөңгелек үстел өткізілді. Іс-шара қайталанбас шығармашылық жазуы мен қайғылы тағдыры бар қазақтың ең талантты ақындарының бірі Мағжан Жұмабаевтың туғанына 130 жыл толуына арналды. Іс-шараның мақсаты - ақынның өмірі мен шығармашылығымен танысу, Отанға деген сүйіспеншілік сезімін, адамгершілік сезімін тәрбиелеу. Іс-шараға «Мағжан жұлдызының» тақырыптық көрінісі, слайдтар рәсімделді. Жетекші Аманжолова Дильназдың кіріспе сөзінде Мағжан Жұмабаевтың ХХ ғасырдың басындағы қазақ әдебиетіндегі көрнекті тұлға, Абайдан кейінгі қазақ поэзиясын әлемдік деңгейге көтере білген ақындардың бірі екендігі айтылды. Одан кейін оның таңғажайып және қайғылы тағдырының, бірегей поэтикалық даралығының бастауы ашылды. Іс-шара слайдтар көрсетілімімен қатар, оқушылар Мағжан Жұмабаевтың үш тілде және басқа да ақындардың «Туған жер» өлеңдерін оқыды. Қорытындысында «Мағжан жұлдызы» тақырыбына шолу жасалды.

ШТ кафедрасының жауапты ПОҚ: Өмірзақова Т.Е., Сырымбетова Д.С., Жусупова А.Р.