Кішірейтілген

«Education in the 21st century» өңірлік дөңгелек үстелі

Үш тілдік аясында 2024 жылғы 1 наурызда М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университетінде «Education in the 21st century» өңірлік дөңгелек үстелі өткізілді.
Дөңгелек үстелдің мақсаты жаңа жағдайдағы білім беру мәселелерін талқылау болды. Дөңгелек үстел жұмысына «Аманат» партиясы «Болашақ» филиалының атқарушы хатшысы А.В. Зель, «Hampton school» тіл мектебінің жетекшісі А.В. Антонова, 1 қалалық жалпы білім беретін IT-лицейінің оқытушысы А.В. Гаврилова, «Бест» мектебінің оқушысы Мария Шевелева қатысты , М.Қозыбаев атындағы КМУ студенттері Анастасия Романенко, Темірбай Бірғаным, Старые Валерий, Абдрахманов Дарья. (РЛ-23), Тілек Ақерке, Сәрсенбиева Баянсұлу, Сапаш Қымбат (КЯЛ-23-к), Құдабаева Томирис. (С-23-к баған), екі дипломды білім беру студенттері Нұржаупов Нұрсат, Каримов Владимир, Герасимов Даниил (БТ-US-KZ-23 баған) және колледж оқушысы Шерихова Вера.
Іс-шараға қатысушылар қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде сөйлеген сөздерінде сананың ашықтығын қалыптастыра отырып, білім беру жүйесіндегі ынтымақтастықтың маңыздылығын атап өтті. Білім беру бүгінде мәдениеттің, қоғамның, мемлекеттің неғұрлым маңызды элементтерінің бірі ретінде қарастырылады. Дөңгелек үстелге қатысушылардың баяндамаларында жоғары білікті мамандарды даярлау мәселелері, білім берудің интеграциялық, ұлтаралық сипаты, 21 ғасырдағы білім берудің проблемалары мен перспективалары туралы айтылды.

Іс-шараға жауаптылар:
«Шетел тілдері» кафедрасының аға оқытушылары Шевелева Н.П., Бексұлтанова Л.А.