Ауыл шаруашылығындағы агрометеорологияның рөлі

"Агрономия және орман шаруашылығы" кафедрасында Агрометеорология пәнінен олимпиада өткізілді. Іс-шара Ғылым күндері аясында өтті. Олимпиаданың мақсаты-студенттерді кәсіби, жеке өсуде, сондай-ақ ғылыми қызметте қолдау және дамыту. 6В08101 "Агрономия" ББ және 6В08301 "Орман ресурстары және орман шаруашылығы" ББ 2 және 3 курс студенттері қатысты. Білім алушылар командаларға бөлініп, 3 кезеңде бақ сынасты: 1) теориялық бөлім - агрометеорологияның негізгі ұғымдары мен қағидаттары бойынша тест тапсырмалары; 2) практикалық бөлім - әртүрлі параметрлерді (температура, ылғалдылық, жауын - шашын және т.б.) өлшеу үшін агрометеорологиялық аспаптарды пайдалану; 3) олимпиаданың тақырыптық бағыттары - "Ауыл шаруашылығындағы агрометеорологияның рөлі" тақырыбындағы постерлерді қорғау. Командалар білімнің жоғары деңгейін, плакаттар жасауға шығармашылық көзқарасты, ең бастысы – "Агрометеорология" ғылымына қызығушылықты көрсетті. Пікірсайыс нәтижелері бойынша қатысушылар 1-3 дәрежелі дипломдармен және сертификаттармен марапатталды.