FameLab халықаралық конкурсының форматы бойынша жас ғалымдардың республикалық конкурсы

Британдық Кеңес (British Council) «Шеврон» компаниясының қолдауымен «Ғылым қоры» АҚ-мен бірге «FameLab» халықаралық конкурсы форматында Жас ғалымдардың ұлттық конкурсын өткізеді. Бұл байқау ғылыми байланыстың ірі жарыстарының бірі болып табылады және Еуропа, Азия және Африка елдерінің 20-дан астам елінде өткізіледі.
   Байқаудың мақсаты жарқын және талантты жас ғалымдарды анықтау және ғылыми қарым-қатынас дағдыларын ағылшын тілінде қоғамдық мүдделерімен бөлісу үшін дамыту болып табылады. Сондай-ақ, сайыстың мақсаты бүкіл әлемнің жастар арасында ғылымды дәріптеу болып табылады.
   Байқаудың бірінші кезеңінде Қазақстанда 10 финалист іріктеледі. FameLab әр финалисті коммуникация дағдылары мен Астанадағы сөйлеген әлемдегі жетекші мамандардың бірінен сөйлейтін мастер-класс түрінде кепілдік берілген жүлдеге ие болады.
   Республикалық байқаудың жеңімпазы Челтенхемде (Ұлыбритания) дәстүрлі ғылыми фестивальге қатысады және 2018 жылдың жазында FameLab халықаралық финалына қатысады.
   Конкурсқа технология, инженерия, медицина, биология, химия, физика немесе математика бойынша жұмыс істейтін немесе оқитын 21 жастан 40 жасқа дейінгі кез-келген адам қатыса алады. Конкурсқа қатысу үшін Сіз Британдық Кеңестің www.britishcouncil.kz/kk/famelab сайтында 20187 жылдың 30 қарашасына дейін онлайн режимінде онлайн өтінім беруіңіз керек.
   Барлық сұрақтарды famelab@kz.britishcouncil.org мекен-жайы бойынша алуға болады.

Ақпараттық хат

Департамент науки