Кафедра жаңалықтары ҚТӘ

"Ұстаздың ұлы келбеті"

Мұғалімдер күніне арналған "Ұстаздың ұлы келбеті" атты мерекелік кеш өтті. Кешті ұйымдастырушы "Казак филологиясы" кафедрасының доценттері Кұлыбекова Ж.С., Есматова М.Т.

08 қазан 2015
"Тіл - ел байлығы"

30 қыркүйек 2015
29.09.15. күні Қазақстан республикасының тілдер күні қарасаңында "Тіл - ел байлығы" тақырыбында поэзия кеші өтеді. Кешті ұйымдастырушы Көкбасқызы Жазира

29.09.15. күні Қазақстан республикасының тілдер күні қарасаңында "Тіл - ел байлығы" тақырыбында поэзия кеші өтеді.  Кештің мақсаты мемлекеттік тілдің мәртебесін көтеру. Жастарды туған тілін сыйлауға үйрету.

15 қыркүйек 2015
3.09.15. "Бір ел- бір кітап" акциясы болды.

Қазақ хандығының 550 жылдығына орайластырылған "Бір ел - бір кітап" республикалық акциясы аясында Ілияс Есенберлиннің "Көшпенділер" трилогиясындағы тарихи оқиғалар панорамасы" атты ғылыми-тәжірибелік конференцияда Көкбас Жазира баяндама оқыды.

05 қазан 2015
"Тәрбие-тізгіні тілде" атты дөңгелек үстел

Студенттер өз ана тілінің қадір қасиетін біліп, өз тілінің көркемдігін сезініп, сөз құдіретін түсіну. Мемлекеттік тілдің мәртебесін көтеріп, жас ұрпаққа ұлттық тіл арқылы тәрбие беру.

22 қыркүйек 2015
Баспадан шыққан марапаттар

Мақала жазу арқылы оқытушылардың ғылыми деңгейін көтеру.

11 мамыр 2015
06.05.2015. 7-мамыр Отан қорғаушылар күніне арналған әдеби-сазды кеш өтеді. жауапты: доцент Есматова М.Т.

Елінің ертеңі мен болашағы үшін от кешкен батырлар рухына арналған.

30 сәуір 2015
Сүйінші!!!!

20-ақпан "Поэзия, менімен егіз бе едің? облыстық М.Мақатаев оқуларынан ҚЖ-13 тобының студенті Құлтанов Байболат І орынды жеңіп алды.

23 ақпан 2015

20.12.14.Тұрар Рысқұлұлы, мемлекет және қоғам қайраткері, туғанына 120 жыл (1894-1938) баспасөздік конференция өтті.  Конференцияның өтуіне Ә.Ж.Сәуірбаева жауапты болды.

05 ақпан 2015
12.12.14.«Тәуелсіздік – ел бақыты»

12.12.14.«Тәуелсіздік – ел бақыты» Тәуелсіздік күніне арналған әдеби-сазды кеш. Қай кезде болмасын бақытымыз да, баянымызда тәуелсіздіктің жемісі. Ұрпағымыздың аман-есен алаңсыз өмір сүруі тәуелсіздіктің арқасы екенін жастар түсінді. Кешті аға оқытушылар: Асқарқызы М., Көкбас Ж. Ұйымдастырды.

05 ақпан 2015
"Аққу-арман" Сәкен Сейфуллиннің 120 жылдығына арналған поэзия кеші.

Жазушы, қоғам қайраткері, драматург Сәкен Сейфуллиннің 120 жылдығына арналған поэзия кешінің мақсаты жастарды көркем әдебиетті сүюге, өз шығармашылығын дамытуға баулу.

28 қазан 2014
Бейімбет Майлиннің 120 жылдығына арналған әдеби кеш.

Жазушы, қазақ әдебиетінің негізін салушылардың бірі Бейімбет Майлиннің 120 жылдығына арналған әдеби кештің өткізілу мақсаты жастарды кітап сүйер қауымды оқуға шақыру.

28 қазан 2014
25.09.2014.«Ана тілім –айбыным» поэзия кеші

25.09.2014.«Ана тілім –айбыным» поэзия кеші жастардың қаламының қарымды болуына себепші бола отырып, ақын жанды жастарды ел ортасына шығарып, олардың шығармашылығын насихаттады. «Тұғырлы елдің тірегі –тіл» деген кітап көрмесі ұйымдастырылып, кітапхана қызметкерлерімен бірлесіп өткізді.Поэзия кешін  аға оқытушы Көкбас Жазира, аға оқытушы Марал Асқар...

05 ақпан 2015
"Бір ел-бір кітап" акциясы С.Мұқанов атындағы кітапханада өтті.

"Бір ел-бір кітап" акциясы С.Мұқанов атындағы облыстық кітапханада өтті. Оған кафедрамыздың аға оқытушысы Көкбас Жазира "Жүректің қылын тербеген" тақырыпта баяндама оқып келді.

22.09.2014. «Әдебиет – халықтың жаны» оқырмандар конференциясы

22.09.2014. «Әдебиет – халықтың жаны» оқырмандар конференциясы жастарды кітап оқуға шақыра отырып, қазақ ақын-жазушыларының өмірі мен шығармашылығын насихаттау болды. Конференция барысын доценттер: Н.Қ Смағұлова мен Ж.С.Құлыбекова қадағалады.

05 ақпан 2015
«Ұшқыр ой мен шешен тіл»

19.09.2014. «Ұшқыр ой мен шешен тіл» тақырыбында өткізілген интеллектуалдық ойын студенттердің білімге деген құштарлықтарын оятып қана қоймай, еліне, жеріне, туған тіліне деген құрметтерін арттырды. Бұл интеллектуалдық сайысты доцент Хамзина Г.С., оқытушы Сәуірбаева Ә.Ж. өткізді

"Тіл -елшінің қылышы"

Ағымдағы жылдың 14 қыркүйек күні Қазақ филологиясы кафедрасында Тілдер апталығының аясында «Тіл - елшінің қылышы» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді. ҚТӘ-12, ҚЖ-12 топтарының студенттері тіл және тарих, мемлекеттік тіл жайлы ой-пікірлер айтты, қала бойынша әртүрлі жазбалардағы қателіктердің жіберілуіне презентациялар, бейнефильмдер көрсетілді.

"Тіл -елшінің қылышы"

22.09.2014. «Әдебиет – халықтың жаны» оқырмандар конференциясы

05 ақпан 2015
«Ұлттық рухтың ұлы тілі» атты Ахмет Байтұрсынұлының туғанына 140 жыл толуына арналған студенттердің ғылыми-тәжірибелік конференциясы

«Ұлттық рухтың  ұлы тілі» атты Ахмет Байтұрсынұлның туғанына 140 жыл толуына арналған студенттердің ғылыми-тәжірибелік конференциясы

26 маусым 2014
И.Әлібайұлының 110 жылдығына арналған «И.Әлібайұлы-халық ақыны» атты әдеби-сазды кеш

Сөз шебері, ақын И.Әлібайұлының ұрпаққа қалдырған мол мұрасы арқылы жастардың бойына патриоттық сезімді ұялату.

26 маусым 2014
«Армысың, ару көктем!» атты халықаралық әйелдер мерекесіне арналған әдеби-сазды кеш өтті.

Халықаралық әйелдер мерекесіне арналған әдеби-сазды кеш өткізілді.