Жазғы мектеп-2021

2021 жылдың 26-31 тамызы аралығында "Агрономия және орман шаруашылығы" кафедрасының оқытушылары АМАТУ, АММӨИ, ЧМДШжСИ (Саха Республикасы (Я), РФ) жазғы мектебінің жұмысына қатысты. Жазғы мектеп бағдарламасында Арктика мен солтүстіктің аумақтарын дамыту мәселелері, климаттың өзгеруі жағдайындағы өсімдік шаруашылығы мен мал шаруашылығы аспектілері (Якутиядағы мұздатылған өсімдік шаруашылығы), орман жұмыстарын экологияландыру, ауыл шаруашылығына арналған цифрлық шешімдер, агроинженериядағы халықаралық ынтымақтастықты жоспарлау, криолитозондағы топырақты нөлдік өңдеу агротехнологиясы және т. б. мәселелер қаралды. Спикерлер ретінде Саха Республикасының жетекші ғалымдары мен шетелдік әріптестер (Кривошапкин К.К., АГАТУ ректорының міндетін атқарушы; Погодаев М. А., Арктиканы дамыту және Солтүстік Қазақстан облысының халықтар істері министрлігі; Штоллманн В., Зволендегі техникалық университет, Словакия; Жилмар Таварес, Лаврас Федералды университеті, Бразилия; Николаева Сардана, Манитоба университеті, Канада; Герасимова А. Е., "Әлем бұғы өсірушілер"қауымдастығы) сөз сөйледі. Жұмыс қорытындысы бойынша Жазғы мектеп қатысушыларына сертификаттар табысталды.

АМАТУ, Арктика мемлекеттік агротехнологиялық университеті

АММӨИ, Арктика мемлекеттік мәдениет және өнер институты

ЧМДШжСИ, Чурапчин мемлекеттік дене шынықтыру және спорт институты

11.09.2021