Үздік авторлық ертегі-2021

6b01702 "Орыс тілі мен әдебиеті" мамандығының 2 – курс студенттері арасында "Үздік авторлық ертегі-2021" халықаралық қатысумен шығармашылық конкурстың бірінші кезеңі 05.10.2021 ж.аяқталды.
Шығармашылық конкурстың мақсаттары:
Солтүстік Қазақстан облысында орыс ауызша халық шығармашылығын насихаттау, студенттердің фольклоризм процесіне қатысуы.Алынған теориялық білімді практикалық қолдану."Орыс тілі мен әдебиеті" мамандығы студенттерінің шығармашылық әлеуетін ашу, шығармашылық және кәсіби құзыреттіліктерін қалыптастыру.Байқауға РЛ-20 тобының барлық студенттері-27 адам қатысты, 100%.
Барлық авторларға атаулы электрондық сертификаттар жіберілді.
"Үздік авторлық ертегі – 2021" байқауын ұйымдастыру мен өткізудің бір ерекшелігі-шетелдік оқырмандарды Халықаралық тәуелсіз қазылар алқасының құрамында жұмыс істеуге шақыру. Мәтінмәндік жарнама бойынша маман Васильева Кристина Артемовна, Омбы қаласынан (Ресей Федерациясы) "Бизнестің ақпараттық технологиялары" ЖШҚ және Мәскеу қаласының "Романовская школа" мемлекеттік бюджеттік жалпы білім беру мекемесінің "А"ХІ сынып оқушысы Ломоносов Арсений Михайлович жауап берді. Мағжан Жұмабаев атындағы жоғары колледжінің УИЯ-20 тобының студенті Кенжигалиева Айгерим Дулатовна екінші жыл тәуелсіз халықаралық шығармашылық байқаудың қазылар алқасының төрағасы болуға келісті
Петропавл мен Ресей Федерациясының базалық мектептері мен колледждерінің мамандарынан, оқушыларынан тұратын тәуелсіз қазылар алқасы жұмысқа кірісті.
Қазылар алқасының мүшелері соңғы нәтижелерді 2021 жылдың 11 қазанында ұсынды.

"Үздік авторлық ертегі – 2021" шығармашылық байқауының тәуелсіз халықаралық қазылар алқасының мүшелері:
Кенжигалиева Айгерим Дулатовна, Мағжан Жұмабаев атындағы жоғары колледжінің УИЯ-20 тобының студенті, қазылар алқасының төрағасы.Васильева Кристина Артемовна, контекстік жарнама бойынша маман, "Бизнестің ақпараттық технологиялары" ЖШҚ, Омбы (Ресей Федерациясы), қазылар алқасының мүшесі.Ломоносов Арсений Михайлович, Мәскеу қаласының "Романовская школа" мемлекеттік бюджеттік жалпы білім беру мекемесінің ХІ сынып оқушысы, қазылар алқасының мүшесі.Таева Мадина Фархадовна, "Дарын" мектеп-лицейінің ІХ "В "сынып оқушысы, қазылар алқасының мүшесі.Васильева Полина Артемовна, "БЭСТ гимназиясы" КММ VII сынып оқушысы, қазылар алқасының мүшесі.Кенжигалиева Алтынай Дулатовна, "№8 жалпы білім беретін орта мектеп-эстетикалық тәрбие кешені" КММ ІХ "Ә" сынып оқушысы, қазылар алқасының мүшесі.Киреев Николай Николаевич, "Бірінші гимназия" КММ VIII сынып оқушысы, қазылар алқасының мүшесіТәуелсіз қазылар алқасының шетелдік мүшелерін шақыру "Орыс тілі мен әдебиеті" кафедрасының халықаралық байланыстарын нығайтады, ал оқушыларды қазылар алқасының құрамына шақыру "Орыс тілі мен әдебиеті" кафедрасының қаланың базалық мектептерімен және колледждерімен байланысын нығайтады, студенттердің шығармашылық мүмкіндіктерін көрсете отырып, мамандығын насихаттайды.
Тәуелсіз халықаралық қазылар алқасының барлық мүшелеріне жеке өзі, сондай-ақ оқу орнына сертификаттар мен алғыс хаттар жіберілді.
Тәуелсіз халықаралық қазылар алқасы келесі үкімді шығарды:
III орынды РЛ-20 тобының студенттері Лысенко Юлия ("әдемі Фрося"), Ротар Елена ("Иван-шаруа ұлы және Василиса дана") және Соколова Вероника ("өмір немесе даңқ?»).
II орынды Кехян Карине ("сиқырлы гүл") және Чукмарева Олеся ("Венера") алды.
I орын алған шығармашылық конкурстың жеңімпазы Чернышова Анастасия ("Лисичка") болады.
"Үздік авторлық ертегі – 2021" халықаралық қатысумен шығармашылық конкурстың жеңімпаздары мен жүлдегерлері грамоталармен марапатталды. Тапсыру рәсімі 2021 жылғы 15 қазанда өтті.

Халықаралық тәуелсіз қазылар алқасының мүшелері ертегілердің жоғары көркемдік деңгейін, сөзсіз фольклоризмді, қызықты және ерекше сюжеттерді, стильді қабылдауға жағымды, сөзсіз тәлімгерлікті атап өтті.
Қазылар алқасы сөзсіз жеңіске жеткен ертегілерден басқа, жоғары шығармашылық деңгейдегі бірқатар шығармаларды, қызықты авторлық қиялдарды атап өтті. Бұл РЛ-20 тобының келесі студенттерінің ертегілері: Быстрова Карина ("Златтың ауыр өмірі"), Горбатова Екатерина ("дәрігер және жоңышқа"), Каипова Айгерим ("Орихиме"), Қапас Дайана ("Леон мен Хронаның басқа әлемде қалай пайда болғандығы туралы ертегі"), Райт Ольга ("Иван коня қалай іздеді"), Сергеева Диана ("Алфавит"), Соложенцева Ольга ("ұзақ түннен кейін..."), Штумф Наталья ("сиқырлы құрт").
Қазылар алқасы жоғары деңгейде атап өткен бұл авторларға "Үздік авторлық ертегі – 2021"халықаралық қатысумен шығармашылық конкурс лауреаттарының дипломдары табыс етілді.
"Орыс ауызша халық шығармашылығы, ежелгі Ресей әдебиеті" пәнін оқу барысында өткізілетін жыл сайынғы ең жақсы авторлық ертегілер байқауы студенттерге өздерінің шығармашылық әлеуетін ашуға және фольклоризмнің көркемдік процесіне қатысуға мүмкіндік береді. Қорытындылай келе, білім алушыларға алған білімдерін бекітуге және жеке қиялын көрсетуге, жеке шығармашылығын көрсетуге мүмкіндік беретін конкурстың жоғары деңгейін атап өткен жөн.

Ұйымдастыру комитетінің төрағасы
шығармашылық конкурс
халықаралық қатысумен
"Үздік авторлық ертегі – 2021"