Кішірейтілген

"Биология" пәні бойынша ғылыми жобалар республикалық конкурсының қалалық кезеңінде 1 орын

"Бірінші гимназия" КММ 9 сынып оқушылары Ромащенко Марк және Шатохина Злата Республикалық ғылыми жобалар конкурсының қалалық кезеңінде "Биология" секциясында "Салауатты табиғи орта-"Қазақстан-2050"стратегиясын іске асыру негізі" бағыты бойынша 1 орын алды. Зерттеу жобасының тақырыбы - "Балдың әртүрлі сорттарының бактерицидтік белсенділігін зерттеу". Зерттеулер СКУ "Биология" кафедрасының негізінде жүргізілді. М. Қозыбаева.
Марк пен Злата бұл жобаны үлкен қызығушылықпен және жауапкершілікпен қабылдады. Оқушылар университеттің оқу зертханасында үлкен тәжірибелік жұмыс жүргізді: әр түрлі ортада бактерияларды өсіру, оларды трансплантациялау, уақытша микропрепараттарды дайындау, бекіту және бояу, бактериялар дақылдарының өсуінің кешеуілдеу аймақтарын өлшеу, зерттеу нәтижелерін талдау бойынша тәжірибелер жүргізді.
Ғылыми жетекшілері: магистр, "Биология" кафедрасының аға оқытушысы Жадан Константин Сергеевич, "Бірінші гимназия" КММ биология мұғалімі Косова Ольга Фатиховна.
Құттықтаймыз! Одан әрі күтіп, облыстық кезеңге қатысу.