«Психология әлемі – 2021» Web-олимпиадасы

2021 жылының 3 желтоқсанда «Педагогика және психология» кафедрасы М. Қозыбаев атындағы СҚУ студенттеріне арналған «Психология әлемі – 2021» атты Web-олимпиаданы ұйымдастырды және өткізді. Олимпиадаға 1 курс студенттерінен 9 команда қатысты. Командалар құрамында келесі топтардың студенттері болды: ХБ-21, ХЭАКП-21, и(о)-21, PR-Ж-21, ИА-21-1, Ac-21, А-21, Б-21, ТП-21, ПС-21, KIK-21. Олимпиаданың мақсаты: студенттерді психологиялық пәндерді оқуға ынталандыру, студенттерді даярлау сапасын жетілдіру. Олимпиаданың негізгі міндеттері:: - психологиялық құзыреттілік деңгейін арттыруға бағытталған дарынды жастарды анықтау және қолдау; - оқу үдерісінде студенттердің кәсіби және шығармашылық қабілеттерін ашу және іске асыру үшін жағдай жасау; - ЖОО-ның әртүрлі ББ студенттерінің шығармашылық өзара іс-қимылын қамтамасыз ету. Олимпиада бағдарламасы 3 байқауды қамтыды: 1. «Психология туралы» Мақсаты: «Психология» оқу пәнінің маңызын ашу. Қатысушыларға шығармашылық үй тапсырмасын қорғау ұсынылды, онда өмірдегі психологиялық білімнің, оның кәсіби қызметінің маңыздылығын негіздеу қажет болды; осы пәнді оқытудың өзектілігі. 2. «Көшбасшы жарысы» (капитандар сайысы) Мақсаты: психологиялық білімнің қалыптасу деңгейін анықтау. Қатысушылар "Психология"курсы бойынша Google нысанында тестілеуден өтуі керек еді. 3. «Әлеуметтік-психологиялық ролик» Мақсаты: әлеуметтік-психологиялық мәселелерді психологиялық талдау. Қатысушыларға мәселелердің бірін таңдап, әлеуметтік-психологиялық мәселелерге назар аудару мақсатында бейнеролик (сюжет ұзақтығы 2-3 минут) жасау қажет болды. Тақырыбы сан алуан: сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес, тамақтану тәртібін бұзу, буллинг және физикалық зорлық-зомбылық, жеке тұлғаның дамуы, достық пен махаббаттың қалыптасуы сияқты байқауға қатысушылардың роликтерінің өзектілігін атап өткен жөн. Олимпиада жеңімпаздары: I орынды 2 команда ие болды– «Козыбаевцы» (гр. ИЯ-21-1) және Инсайт (гр. PR-Ж-21 және(о)-21); II орынды 2 команда ие болды – «Критики высшего разума» (гр. ХБ-21) және «Брокеры» (гр. Фс-21); III орын – «Дружба» командасы (гр. ЛРЛ-21). Олимпиада достық, шығармашылық атмосферасында өтті. Қатысушылар, көрермендер, қазылар алқасы жоғары эмоционалды көтерілісті атап өтті.