«Мені теңдей көр» инклюзивті тренингі

Қазіргі уақытта инклюзивті білім беру қарқынды дамып келеді. Университетімізде, әрбір білім беру ұйымында да балалардың дене, психикалық, интеллектуалдық және басқа да ерекшеліктеріне қарамастан топтар құрылады. Балаларға барлық жағдай жасалып, өзгелермен тең дәрежеде сабақ оқуға мүмкіндік бар.

«Мүмкіндігі шектеулі студенттер өз шығармашылық қабілеттерін көрсете алатындай барлық іс-шараларға қатысуы үшін тек оқу үрдісі ғана емес, сонымен қатар шығармашылық процестің болуын қамтамасыз ету маңызды. Орталықта студенттер білім алып, әртүрлі мәселелер бойынша бірдей тегін кеңес алады. Өйткені біз адал және ашық қарым-қатынас орнатуымыз керек. Бұл орталыққа университетімізде шынайы инклюзивті ортаны қалай құруға болатыны және мұндай студенттерге қандай тәсіл қажет екендігі туралы өз идеяларын ұсына алатын белсенді студенттер келеді деп ойлаймын. Біз бір-біріңізге толыққанды тұлға ретінде қарап, ішкі мүмкіндіктеріңізді ашуға көмектесеміз», -деп инклюзивті білім беру орталығының жетекшісі Ақжан Кәрім атап өтті.

Шарада спикер  инклюзивті білім берудің не екенін, оның принциптері мен ерекше білім беру қажеттіліктерін айтып берді. Сонымен қатар, спикердің сұрақтарына белсенді түрде жауап беріп, өз сұрақтарын қойды. Ең әсерлі тапсырмалар ретінде әр адамдардың  мүмкіндігі шектеулі адамдарға көмек көрсету  жағдайларын талқылау және талдау арқылы бір-біріне мейірімділік, сыйластық, достық сезімдерін тәрбиелеуге ықпал етеді.