Ітірушілерді жұмысқа орналастыру

Облыстың ауыл шаруашылығы құрылымдарының басшылары біздің факультеттің барлық ББ студенттерімен жеке танысу және мамандарды кәсіби даярлау бойынша өз үміттері туралы айту үшін білім алушылармен дәстүрлі түрде кездеседі.

Осы аптада біздің аймақтағы «Таманское» ЖШС озық шаруашылығының директоры Н.Б.Туницкий өзінің көп жылдық өндірістік тәжірибесімен бөлісті.

Николай Борисович және мектеп директоры А. Ю. Поляков ауылдың инфрақұрылымы, бос жұмыс орындары және жұмысқа орналасу шарттары туралы егжей-тегжейлі айтып берді.

Кәсіпорынның тәжірибелі аграрлық мамандары жас мамандарға тәлімгер болуға дайын. Тәжірибеден өту кезінде студенттерге тегін тұру, тамақтану және жалақы ұсынылады.

Кездесуде жас мамандар шаруашылықта қолданылатын топырақты өңдеу және өсімдіктерді қорғау технологиялары, ауыспалы егісті сақтау, ауыл шаруашылығы дақылдарын қоректендіру жүйесі бойынша көптеген сұрақтар қойды, барлық сұрақтарға толық жауаптар алынды, сондай-ақ спикер тыңдаушылармен дақылдар сорттары мен өсімдіктерді қорғау құралдарын іріктеу кезінде тәжірибелік кеңестерімен бөлісті.

Кездесу қорытындысы бойынша 10 студент өндірістік тәжірибеден өтуге шақыру алды және бір түлек агроном осы айда осы шаруашылықта жұмысқа орналасуға шешім қабылдады. Біздің факультеттің студенттері оқу кезінде жұмысқа орналасуға тамаша мүмкіндік алады, мұндай кейстер басқа кәсіпорындармен де бар, мысалы: бітіруші курс студенттері Искакова Асель «Атамекен-Агро Целинный» ЖШС-де, Мендыбаев Медет «ЭмАгро» ЖШС-де агроном болып, технологтар Ковальчук Г. «Eurasian Мilk» ЖШС-де, Мустафина К. В. «Қызылжар Сүт» ЖШС-де жұмыс істейді

Мұндай кездесулер өте маңызды және керемет, себебі жұмыс берушілердің өздері студенттермен сөйлесуге және екі тарапты да қызықтыратын мәселелерді егжей-тегжейлі талқылауға келеді, бұл іскерлік және достық байланыстарды дамытуға ықпал етеді.