Наурыз

"Азық-түлік қауіпсіздігі" кафедрасында студенттер көктемгі "Наурыз – достық мерекесі" мерекесін Қазақстанның барлық халықтарының дәстүрлерін көрсету форматында ұйымдастырды!Бұл іс – шараның мақсаты-студенттерді ұлттық салт-дәстүрлерге баулу. Біздің студенттер ата-бабаларымыздың мұрасы сияқты ұлттық дәстүрлерді біледі, құрметтейді және жалғастырады.
"Наурыз" жер бетіндегі ежелгі мерекелердің бірі болып саналады. Ол көктемнің туған күні, табиғаттың жаңаруы және жыл басы ретінде атап өтіледі. Ежелгі түріктер "Наурызды" дұрыс қарсы алсақ, сәттілік бір жыл бойы кетпейді деп сенген. Мерекенің барлық жағдайы әрбір адамды жоғары санаға, әдептілікке, имандылыққа, бауырлас махаббатқа, таңдануға, мейірімділікке шақырады, сондықтан әрбір халық "Наурызды"тағатсыздана күтеді.Іс – шара "Наурыз-достық мерекесі" ұранымен конкурс түрінде үш кезеңде өтті. Байқауға кафедраның 1-3 курс студенттері қатысты.1-кезең-ұсынылатын ұлттың мәдениеті, дәстүрлері мен ұлттық тағамдарын ұсына отырып, қатысушылардың визит карточкасы.2 кезең-қазылар алқасына тағамдардың  презентациясы және оның дәмі.3 кезең-музыкалық үй тапсырмасы: ұлттық би, ән немесе салтты ұсыну.
Байқау қорытындысы бойынша  бас жүлдені "Армения" командасы (ТПП-20 және ТППЖ-20 тобының студенттері), 1 орынды-"Қазақстан" командасы (ТПП – 20-қ тобының студенттері),  2 орынды-"Түркия" командасы (ТПП – 19 тобының студенттері),  3 орынды"Украина" командасы жеңіп алды - (ТПП-21 және ТППЖ-21 топтарының студенттері). Сондай – ақ келесі номинациялар бойынша командалар марапатталды:  "Ең үздік ұлттық костюм" – "Украина" командасы,  "Үстелдің ең үздік безендірілуі" – "Армения" командасы,  "Ең үздік ұлттық тағам" - "Қазақстан" командасы."Наурыз" мерекесінде әрдайым молшылықты білдіретін көп тағам дайындалды. Сондықтан іс-шарада қонақтар мен студенттер үшін бай дастархан жайылды. Мерекелік үстелдегі басты тағам "Наурыз көже" болды. Бұл тағамның жеті компоненті өмірдің жеті элементін білдіреді, ал дайындалған қазандық бірлікті білдіреді.Іс-шараны дайындау және өткізу барысында "Азық-түлік қауіпсіздігі" кафедрасының аға оқытушысы Иль Елена Николаевнаға және ТПП-19 тобының студенттеріне алғыс білдірілді.

20.03.2022