24 қаңтардан бастап 4 курс студенттері «Есту қабілеті бұзылған балаларға арналған облыстық арнайы (түзету) мектеп-интернаты» КММ-де өндірістік тәжірибеден өтуде.

Өндірістік практика болашақ мамандарды кәсіптік-педагогикалық даярлау жүйесінде маңызды орын алады және оқу процесі мен болашақ практикалық іс-әрекет арасындағы қатынастың ерекше формасы болып табылады. Практика барысында студенттер теориялық білімдері мен дағдыларын қолдануға, бекітуге, оқу орнында жүйелі оқыту тәжірибесін алуға мүмкіндік алады.
Тәжірибенің негізгі мақсаты – болашақ маманның кәсіби құзыреттілігін, педагог-дефектологтың есту қабілеті бұзылған баланы түзету және дамыту процесін ұйымдастыруға, жүзеге асыруға және реттеуге практикалық дайындығын қалыптастыру, студенттерді ұйыммен таныстыру. Есту қабілеті бұзылған балаларды мектептегі арнаулы оқыту мен оқытудың мазмұны, балаларды түзету психологиялық-педагогикалық көмек көрсету ерекшеліктерімен, оларды мектепке дайындау және еститін құрдастар мен ересектер қоғамына кіріктіру, сондай-ақ тақырып бойынша эксперименттік жұмыстарды жүргізу. дипломдық жұмыс.
Тәжірибе барысында студенттер күнтізбелік-тақырыптық жоспармен, балаларға арналған мінездемемен танысты.
Студенттер оқу бағдарламасы бойынша сабақ жоспарын жасауға қатысып, саңырау-мұғалім ретінде түзету сабақтарын өткізді. Сөйлеудің түсініктілігін тексеру үшін 2-7 сынып оқушыларымен жұмыс жүргізілді, балалар сөздерді оқып, оқушыларға түсінікті сөздерді жазып алу қажет болды.
Тәжірибе кезеңінде студенттер эксперименттің анықтау кезеңін өткізу әдістемесін таңдады, сонымен қатар анықтау және қалыптастыру, бақылау кезеңдерін жүргізді және сипаттады.
Сондай-ақ студенттер мектеп бітірушілермен кәсіптік бағдар беру шарасын өткізді.