«ӘЛЕУМЕТТІК-БІЛІМ БЕРУ ҚЫЗМЕТІ: САЛЫСТЫРМАЛЫ ТАЛДАУ» атты халықаралық дөңгелек үстел

24 наурыз, 2022 жыл FSBEI HE «Орал мемлекеттік педагогикалық университеті» Zoom платформасында «ӘЛЕУМЕТТІК-ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ҚЫЗМЕТ: САЛЫСТЫРМАЛЫ ТАЛДАУ» атты халықаралық дөңгелек үстел ұйымдастырды. Бұл іс-шара келесі өзекті мәселелерді талқылау арқылы заманауи әлемдегі әлеуметтік және білім беру қызметін дамытудың ықтимал жолдарын іздестіру және тәжірибе алмасу үшін шетелдік және отандық ғалымдар мен практиктердің зияткерлік әлеуетін біріктіруге бағытталған:

• Әлеуметтік педагогика саласындағы жаңа зерттеулердің бағыттары қандай?

• Әртүрлі елдердегі әлеуметтік-педагогикалық қызметтің дамуының құралдары мен шарттары қандай?

• Ресейде және көршілес елдерде әлеуметтік-педагогикалық қызметті жүзеге асыруда қандай қиындықтар мен тәуекелдер бар? Мәселелерді жеңудің жолдары қандай?

• Ресейде және көршілес елдерде әлеуметтік педагогтарды даярлау қалай ұйымдастырылған?

Дөңгелек үстелге Солтүстік Қазақстан университетінің оқытушылары мен студенттері қатысты. М.Қозыбаев, Қырғыз мемлекеттік университеті. Арабаев (Қырғызстан, Бішкек), Орал мемлекеттік педагогикалық университеті және Әлеуметтік ғылымдар институты (Ресей, Екатеринбург).

Орал мемлекеттік педагогикалық университетінің ректоры, психология ғылымдарының докторы, профессор Минюрова Светлана Алигаревна, сонымен қатар М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университетінің педагогика факультетінің деканның м.а., п.ғ.к., PhD докторы. Добровольская Лиана Валерьевна дқнгелек үстелдің ашылуы салтанатында сөйледі.

«Арнайы және әлеуметтік педагогика» кафедрасының аға оқытушысы Черниязова Айгүл Жақсылыққызы «Жасөспірім қыздарды отбасылық қарым-қатынасқа дайындауға әлеуметтік-педагогикалық қолдау көрсету» тақырыбында баяндама жасады.

Дөңгелек үстел жұмысын қорытындылай келе, педагогика ғылымдарының докторы, ОУПУ «Педагогика және педагогикалық салыстырмалы зерттеулер» кафедрасының меңгерушісі Галагузова Юлия Николаевна барлық қатысушыларға белсенді және жемісті жұмысы үшін алғысын білдірді, сондай-ақ бұдан былай да ынтымақтастығына сенім білдірді. әлеуметтік-педагогикалық қызмет.

26.03.2022