Жұлдыздарға саяхат

Ғарышқа, жұлдыздарға бір қадам жақындап, ғаламның құпиясын білуді армандайтындар қатары аз емес. Бұл жолы білім алушылар біздің обсерваториядағы экскурсияда осындай тілектерін жүзеге асыра алды. Мектеп оқушылары мен студенттер ғарыштық кеңістіктер мен жұлдыздардың фантастикалық әлеміне енді. Алдымен, проекциялық бөлмеде  нағыз жұлдызды аспан пайда болды.  Ай, Юпитер, Венера және ғарыш кеңістігіндегі басқа да көптеген нысандар толық көрінді. Балалар өздерінің жұлдызнамалары мен олардың тарихымен танысып, кейбір аспан денелерінің жарықтылық себептерін, күнде пайда болатын жұлдыздардың санын біле алды.

Жас астрономдар, біздің телескоптың арқасында, Жердің басты серігімен жақынырақ танысу мүмкіндігіне ие болды. Ең бастысы - оны дұрыс орнатып алу. Себебі, кейін Айға дейінгі нақты қашықтық айтарлықтай азая түседі. Аспан денелері топтасып орналасқандықтан,оқушылардың айтуынша, арнайы құралдардың көмегімен көру түтігіне қарап анықтағанда, бір-бірінен алшақтап, оларды оңай ұстай алуға болатын сияқты. Жалпы, кездесу қызықты өтіп, балалар түрлі сұрақтар қойды. Обсерваторияға келген әрбір оқушы ғарыштың осындай тартымды, таңғажайып және жұмбақ әлеміне кеңелді.