Кішірейтілген

Өсімдік ауруларын анықтау әдістері

2022 жылдың 14 сәуірінде «Өсімдік ауруларын анықтау әдістері» тақырыбында дөңгелек үстел өтті. Дөңгелек үстел аясында ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің ауруларын анықтаудың заманауи әдістері туралы өзекті тақырыптар қарастырылды. Фитопатогенді микроорганизмдерді анықтау әртүрлі әдістермен жүзеге асырылуы мүмкін, олардың қолданылуы зерттеудің түпкі мақсатына байланысты. Мысалы, зақымдалған материалда немесе басқа үлгілерде белгілі фитопатогенді объектілерді іздеу үшін негізінен ПТР немесе иммундық ферменттік талдау негізінде жасалған әртүрлі тест-жүйелер кеңінен қолданылады. Ескі әдістер үнемі жетілдірілуде, ал жаңалары әзірленуде.

Дөңгелек үстелге оқытушылар мен «Өсімдіктерді қорғау және карантин» ББ студенттері – Шульгина К., Удод Е., Байдел А., Аскер А., «Биотехнология» ББ студенті – Есім Ш. қатысты. Дөңгелек үстелде әртүрлі фитоанализдердің ерекшеліктері, өсімдік ауруларының диагностикасы және өсу жағдайларының тұрақты мониторингі талқыланды.