Ахмет Байтұрсынұлының 150 жылдығына арналған «Ахмет Байтұрсыновтың қоғамдық-саяси қызметі» атты дөңгелек үстел.

М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университетінің тарих, экономика және құқық факультетінің «Қазақстан тарихы және әлеуметтік-гуманитарлық пәндер» кафедрасы 2022 жылдың 14 сәуірінде Ахмет Байтұрсынұлының 150 жылдығына арналған «Ахмет Байтұрсыновтың қоғамдық-саяси қызметі» атты дөңгелек үстел өткізді.
Бұл дөңгелек үстелдің мақсаты – қазақ халқының қоғамдық, саяси, мәдени, тарихи өмірінде ерекше орын алатын тұлға Ахмет Байтұрсынұлының идеялары негізінде оқушылардың бойына адамгершілік, патриоттық қасиеттерді сіңіру; жас ұрпақты ұлттық рухта тәрбиелеу, ақын, қоғам қайраткері, ұстаздың құнды мұрасын кеңінен насихаттау.
Модератор: Картова Зауре Кенесовна – тарих ғылымдарының кандидаты, «Рухани жаңғыру» әлеуметтік-гуманитарлық институтының директоры
Әбуов Нұрболат Әскерұлы – т.ғ.к. ҚТжӘГП кафедрасының меңгерушісі
Жәкежан Саягүл Асқатқызы – магистр, ҚТжӘГП кафедрасының оқытушысы
Баяндамашылар:
Аубакирова Гульмира Ринатовна – магистр, ҚТжӘГП кафедрасының аға оқытушысы. Тақырыбы: «Ахмет Байтұрсынұлы және ұлт тәуелсіздігі»
Синбаева Гульфайраз Кенжеболатқызы – «Қазақ тілі мен әдебиет» кафедрасының аға оқытушысы, ғылым магистрі. Тақырыбы: «Ұлттық рухтың ұлы тіні»
Тулешева Гуль-гуль Куатовна – «Журналистика» кафедрасының аға оқытушысы. Тақырыбы: «Ахмет Байтұрсыновтың журналистік қызметі»
Муканова Сауле Маратовна - И(о)-20к тобының студенті
Тақырыбы: «Ахмет Байтұрсынұлы өмірі, саяси куғын-сүргін жылдарында және ағарту ісі».