"Бабаларымыздың мұрасын сақтаймыз және көбейтеміз"

17.03.2022 жылы тілдік емес мамандықтардың 1 курс студенттері арасында (ФИ-21к, Ю-21к, МФ-21к, СӨП-21к, КЯЛ-21-3, СП-21 топтары) "Рухани Жаңғыру" бағдарламасын жүзеге асыру аясында "бабаларымыздың мұрасын сақтаймыз және көбейтеміз"атты дөңгелек үстел өткізілді.
Мақсаты:
- қазақ мәдениеті мен тілін сақтау және дамыту;
- жұмыс тәжірибесімен алмасу;
- өскелең ұрпақ арасында таланттарды ашу;
- патриотизмге тәрбиелеу.
Дөңгелек үстел жұмысын ағылшын тілі оқытушысы А.Р. Жүсіпова ашып, Мемлекет басшысының мақаласында көтерілген мәселелердің дер кезінде және өзектілігіне назар аударды. Алғашқы сөзді МФ-21к тобының студенттері Белгібаева Әлия, Әлмұханов Дархан, Шаяхметова Томирис алды. Олар еліміздің Қожа Ахмет Яссауи кесенесі-кешені, Қорқыт Ата мемориалдық кешені және басқа да белгілі киелі орындары туралы айтып, презентациямен сүйемелдеді. Экол-21к тобының студенттері Құрманова Мадина мен Сатыбалды Мерей қазақ тілінде әңгімесін жалғастырып, Ақмола облысының киелі жерлерін көрсетті.
Ал АМДИ-21к тобының студенттері Таңатова Медегүл мен Уап Айым Қазақстанның рухани мәдениетінің көрнекті өкілдері: Бибігүл Төлегенова, Олжас Сүлейменов, Төлеген Қажыбаев, Батырхан Шүкенов және Мария Мудряк туралы баяндамалар дайындады. Әйгілі "Бұлбұл" әні, "Туған жер" бейнеклипі және ЕХРО-2017 ашылуында М.Мудряк сөз сөйледі. Дөңгелек үстелге қатысушылар залдағы сұрақтарға жауап берді. Кездесу соңында ФИ-21к тобының студенті Ишанова толқын о. Сүлейменовтың " Айналайын, жерім менің!».
ШТ кафедрасының жауапты ПОҚ:
аға оқытушы Өмірзақова Т. Е.
аға оқытушы: Сырымбетова Д. С.
оқытушы: Жүсіпова А. Р.