Қазақстанда - 2022 жыл балалар жылы деп жарияланды. Қазақстан президенті Қасым – Жомарт Тоқаев балалардың әл-ауқаты-елдің табысты болашағының сенімді кепілі және осыған байланысты М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университетінің тарих, экономика және құқық факультетінің «Қазақстан тарихы және әлеуметтік-гуманитарлық пәндер» кафедрасы 2022 жылдың 28 сәуірінде «Туған жер: мектеп мұғалімдерінің шығармашылық қызметіндегі өлке тарихы» атты аймақтық дөңгелек үстел өткізді. Бұл дөңгелек үстелдің мақсаты-біздің елімізде және аймақтың тарихи өткеніне қоғамның назарын аудару, білік және құндылық бағдарларын қалыптастыру, шығармашылық қабілеттерін дамыту, туған өлкенің мәдениеті мен тарихын құрметтеуге тәрбиелеу. Өлкетану оқушылардың ата-бабаларының тарихына қатыстылығын тәрбиелейді, туған өлкенің салт-дәстүрлерін іздеу, зерттеу, зерделеу, өз тамырларын тану, алдыңғы ұрпақтармен ажырағысыз байланыс арқылы өткені мен бүгіні туралы ойлануға мәжбүрлейді, яғни бүгінгі күні қажетті құндылықтарды қалыптастырады: патриотизм, руханилық, ұлттық сана, өзін-өзі тану. Дөңгелек үстелді өткізу өлкетануды дамытуға, халықтың тарихи санасын қалыптастыруға, өскелең ұрпаққа алдыңғы ұрпақтың тарихы мен жетістіктеріне құрмет сезімін тәрбиелеуге ынталандырады.
Модератор: Аубакирова Гульмира Ринатовна – тарих ғылымдарының магистрі, «Қазақстан тарихы және әлеуметтік–гуманитарлық пәндер» кафедрасының аға оқытушысы
Картова Зауре Кенесқызы – т.ғ.к., «Рухани жаңғыру» әлеуметтік- гуманитарлық Институтының директоры
Сөз сөйлеу:
Какимова Назым Сейдахметовна - Қожаберген жырау атындағы орта мектептің тарих пәнінің мұғалімі «Менің өлкемнің тарихи ескерткіштері»
Ашимова Меруерт, Жұмағұл Үміт - С.Шаймерденов атындағы қалалық классикалық гимназия. «Историческая судьба религиозных деятелей в годы репресии с 1917 по 1970-е годы»
Хайрушева Карина Сериковна - «Қызылжар Абай орта мектебі» ҚҚ тарих пәні педагог-модераторы. «Тарихи білімді ақпараттандыру құралдары»
Коспанова Салтанат Амангалиевна - «М.Жумабаев ат. IT-мектеп-лицейі». «Муралы города Петропавловска как объект краеведческого исследования»
Білімбекұлы Бақытбек – М.Қозыбаев ат. СҚУ тарих мамандығының 4 курс студенті. «Қызыл Оба»
Бахытбекова Анеля и Байтусова Айа - «№26 Орта мектебі». Жетекшілері: Буранкин Сунгат Базарканович и Алина Гульмира Канашевна «Исследование биографии солдата Великой отечественной войны Рахметова Телеша»
Тойшыбай Руслан - «№26 Орта мектебі». Жетекшісі: Малышкина Светлана Александровна «Создание туристического маршрута по городу Петропавловску»
Куанышева Мадина Каиргильдиновна – «Әбу Досмұхамбетов атындағы облыстық дарынды балаларға мамандандырылған гимназия-интернаты» тарих пәнінің мұғалімі. «Алтын жұлдызды жерлесіміз – Әбу Досмұхамбетов».
Барлық қатысушыларға алғыс айтамыз. "Қазақстан тарихы және әлеуметтік – гуманитарлық пәндер" кафедрасы мен ФИЭП деканы Картова Зауре Кенесовнаға ұйымдастырғаны үшін алғысымызды білдіреміз.