Университетте «Таза сессия»

Қозыбаев университетінде  кезекті сессия ашық форматта өтті. Емтихандарға бөгде бақылаушылар мен сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлері және студенттер арасынан ерікті прокторлар жұмыс істеді.

70-ке жуық білім алушы оқытылып,  академиялық адалдықтың сақталуын қадағалады. Емтихандарды өткізу тәртібін (жарияланған емтихан тапсырушылардың санының сәйкестігін, көшірме парақтарын қолданбауын және т.б.) тексеріп, тестілеуден өткен студенттердің жауап парақтарына мөр басып, сарапшылардың жұмысын бақылап отырды. Мұның барлығы «Таза сессия» акциясы аясында жүзеге асты.

Прокторлықтың тағы бір қызметі Moodle жүйесінде емтихандарды тапсыру болып табылады. Бұл платформа фотобақылау жүргізуге және бұзушылықтарды тіркеуге мүмкіндік береді (жедел мессенджерлерге, бөгде сайттарға кіру және т.б.). Сессия барысында түскен барлық ескертулер Әдеп жөніндегі кеңес отырысында қаралып, оларды жою бойынша тиісті шаралар қабылданатын болады.