Мерейтой иесін құттықтаймыз!

Биыл филология ғылымдарының кандидаты, "Герман-роман филологиясы" кафедрасының профессоры Тетюхин Евгений Петрович өзінің 80 жылдық мерейтойын атап өтуде. 01.09.2022 жылы өткен ТжӘИ Кеңесі шеңберінде институт директоры Е.В. Сабиева бастаған ТжӘИ ұжымы Евгений Петровичті осы айтулы күнмен шын жүректен құттықтады.

Біз Евгений Петровичтің барлық еңбек қызметі университетіміздің қалыптасуы мен дамуымен байланысты болғанын мақтан тұтамыз. Алматы шет тілдер педагогикалық институтын бітіргеннен кейін ол біздің жоғары оқу орнымызға жұмыс істеуге келді, міне, оның қатысуымен дайындалған жас мамандардың 46 түлегі республикамыздың әр түкпірінде, жақын және алыс шетелдерде табысты еңбек етуде. Е. П. Тетюхиннің даңқты еңбек жолы білікті мамандарды тәрбиелеу саласында да, ғылымда да үлкен жетістіктермен ерекшеленеді. Оның ауқымды халықаралық байланыстарының арқасында біздің жоо-да ағылшын тілді елдердің АҚШ, Канада, Австралия, Жапонияның және т.б. еріктілері мен оқытушылары тұрақты жұмыс істейді. Академиялық ұтқырлық бағдарламасы аясында Нью-Йорк, Вашингтон, Мельбурн, Гонолулу университеттерінің шақыруымен Е. П. Тетюхин дәрістер оқыды, "Шектеулі мүмкіндіктер мәселелері жөніндегі халықаралық конференция" (Маноа университеті, Гаваи) және т. б. сияқты ірі халықаралық конференцияларға қатысты. Евгений Петровичтің еңбегі Қазақстан ғылымына адал қызмет етудің үлгісі болып табылады. Көп жылдар бойы ол ГРФ кафедрасы жанындағы Заманауи лингвистика мәселелері бойынша ғылыми семинардың тұрақты жетекшісі болып табылады. Оның студенттерінің арасында жоғары оқу орнын бітіргеннен кейін, атап айтқанда АҚШ-та, Миссисипи университетінің докторантурасында ғылымда өз жолын сәтті жалғастырғандар да аз емес. Е. П. Тетюхиннің ғылыми және педагогикалық қызметінің жемісті нәтижелерін лайықты мойындау оған "М.Қозыбаев ат.СҚУ-дың еңбек сіңірген профессоры" атағын беру болды.

Көрнекті қоғам қайраткері бола отырып, Евгений Петрович әрқашан жастар үшін қоғамның барлық салаларына белсенді қатысудың үлгісі болып табылады. Бұл оған спортта, соның ішінде халықаралық деңгейде үлкен жетістіктерге жетуге мүмкіндік берді: Австралияда өткен Олимпиадада ол өзінің жас тобында 2-ші орынды иеленді. Е.П. Тетюхиннің 2011 жылы ҚР-да өткен Қысқы Азия ойындарының ашылуында Олимпиада алауы эстафетасына қатысуы шынайы патриотизм, үлкен жеке батылдық туралы айтады.

Евгений Петровичтің солтүстік аймақтағы жоғары білім беру жүйесін дамытуға қосқан үлесі зор. Оған шын жүректен зор денсаулық, шығармашылық ұзақ ғұмыр, кәсіби қызметте және ғылыми ізденістерде табыс тілейміз! Мерейтой жылы жаңа жетістіктер жылы, барлық ниеттерді табысты іске асыру жылы болсын!