«Ахмет Байтұрсынов-ұлт ұстазы» атты әдеби кеш

Агротехнологиялық факультетінде ұстаздар күніне және ұлы қазақ қайраткері, ұлт көшбасшысы, тіл білімінің әкесі, Алаштың ұлы Ахмет Байтұрсыновтың 150 жылдық мерейтойына арналған әдеби кеш өтті. Іс-шараның басты мақсаты-жас ұрпақты тәрбиелеуге үлес қосқан Қазақстанның нағыз азаматы, өз Отанының патриотының үлгісін көрсету.

Байтұрсыновты Қазақстанда «ұлт мұғалімі» деп атайды. Ол халықты ағартуға ұмтылды, өйткені ХХ ғасырдың басына қарай қазақтар арасындағы сауаттылық деңгейі өте төмен болды, ал балалар білім алса, негізінен діни болды. Ағартушының мерейтойы ЮНЕСКО қамқорлығымен атап өтіледі.

Ахмет Байтұрсынов балаларға арналған көптеген шығармалар жазды, ең бастысы-қазақ тіліне бейімделген араб әліпбиі және оның 1912 жылы балаларға арналған «Әліппе» атты алғашқы кітабы қазақ халқының білім алуына ерекше үлес болып табылады.

СҚУ музейінің басшысы - Қожабекова Ботагөз Сапарқызы құттықтау сөз сөйлеп, ұлы ұстаз Ахмет Байтұрсыновтың өмірі мен шығармашылығы туралы ақпаратпен бөлісті.

Әдеби кеш барысында қонақтар қазақ халқының шынайы патриотының тағдыры мен шығармашылығымен тереңірек танысты, ал студенттер автордың белгілі шығармаларын оқыды.

Мұғалім-маңызды және өте қажет мамандық. Осы тамаша мерекеде Агротехнологиялық факультетінің атынан сіздерге, құрметті мұғалімдерге алғыс айтамыз! Сіздерге шабыт пен зор денсаулық, күш пен жігер тілейміз!