"Менің арманымдағы Қазақстан" тақырыбында эссе байқауы

07.10.2022ж.-14.10.2022ж. аралығында М. Қозыбаев атындағы СҚУ-де қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде "Менің арманымдағы Қазақстан" тақырыбында эссе байқауы өтті. Бұл іс-шараның мақсаты жастарды отансүйгіштікке, азаматтыққа, өз Отанына деген адалдық пен сүйіспеншілікке тәрбиелеу болды. Тілдердің үштұғырлығы дәстүрінде шығармашылық әлеует пен ұлттық өзін-өзі тануды жандандыру қажет.

"Герман-роман филологиясы" кафедрасының 1 және 2 курс студенттері мен тілдік емес мамандықтардың студенттері ағылшын тілінде 30-ға жуық эссе жазды. Студенттер тақырып бойынша белсенді лексиканы қолдана отырып және эссенің нақты құрылымына сүйене отырып, өз деңгейінде ағылшын тілін сапалы меңгергендіктерін көрсетті. Комиссия мүшелері Отан туралы көрнекті тұлғалардың дәйексөздерін, өз ойларын білдіру үшін әдемі бұрылыстарды, студенттерге өз Отанының шынайы патриоттары ретіндегі нақты ұстанымдарын анықтауға мүмкіндік беретін пайымдауларды атап өтті.

Құрамына кірген комиссияның бірауыздан қабылдаған шешімімен Какимова М.Е., "Герман-роман филология" кафедрасының меңгерушісі, доценті, Саленко ЛЛ. оқытушы және Старкова А.В., Письменюк А.Б., магистрлер, Исмагамбетова Л.Ш., "Шет тілдер" кафедра меңгерушісі және Бубнова Н. В., Саутбаева А. К. аға оқытушылары, мыналар шешілді:

ИЯ-22 (ИЯиЛ)тобының 2 курс студенті Ивко Никитаның эссесін беру үшін 1 орын;

2 орын - Денисова Анастасия, 2 курс студенті, ИЯ-22 (ИЯиЛ);

3 орын – Белоусова Полина, 1 курс студенті, МЕ-22 тобы (ФИЭП);

комиссия 1 курс ҚЯЛ-22 тобының студенті Алтынай Ережепованың эссесін атап өтуді ұсынады.

Айта кету керек, тілдік емес мамандықтардың студенттері эссені тең дәрежеде бағалағанымен, сынақтан лайықты өтіп, өздерінің құрметті орындарын ақтады.

Эссе комиссиясының шешімі бойынша (ағылшын тілінде) Ивко Никита біздің университетті республикалық деңгейде лайықты түрде ұсынатын болады.