«Радуга» ЖШС басшысы Петр Шарапаев: «Біз ЖОО-ны таңдаймыз»

Қозыбаев  университетінің профессор-оқытушылық құрамы «Raduga KDR» компаниясының өкілдерімен кездесті. Олар өзара тиімді ынтымақтастық мүмкіндіктерін талқылады.

«Техника мен технологияларды сатып алып, импорттауға болады. Мұның барлығы жүзеге асу үшін бізге жоғары білікті мамандар қажет. Сондықтан бұл жол бізді, әрдайым жергілікті білім ордасына жетелейді», – деп бөлісті Петр Шарапаев.

Жоғары білімі бар кадрлардың жетіспеушілігі облыстағы көптеген кәсіпорындардың мәртебесіне қарамастан басты мәселеге айналып отыр. «Радуга» ЖШС  бұдан тыс қалмайды. Ол екі салаға маманданған: азық-түлік және тұрмыстық тауарлар. Қазір ұйымда 1 700-ге жуық адам жұмыс істейді. Бұл ретте IT, инженерлерлік, менеджмент, т.б. саладағы жас мамандарға сұраныс артты.

Компаниямен ықтимал ынтымақтастық дуальды оқытуды қарастырады. Бұл студенттерге университетте алған теорияны жұмыс орнында шыңдауға мүмкіндік береді. Осының арқасында түлектердің жұмысқа орналасу пайызы артып, дарынды жастарымызды біздің ЖОО-ны таңдауға сеп болады.

22.10.2022