Ғылыми жетістіктер көрмесі

Көлдердің органоминералдық жинақтамалары негізінде экологиялық таза тыңайтқыш алудың инновациялық әдісі; дәнді дақылдардың тұқымдарын микротолқынды сәуле арқылы кептіру тиімділігін арттыру; электрокардиагностиканың сымсыз автоматтандырылған жүйесін әзірлеу; теміржол құрамының доңғалақ жұптарын лазерлік қалпына келтірудің ресурс үнемдейтін технологиялары. ҚР Ғылым және жоғары білім министрлігі мен ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігінің гранттары бойынша, осындай маңызды тақырыптарды зерттеумен университетіміздің ғалымдары айналысады.

Жобалармен университеттің бас ғимаратында 26 қазан мен 10 қараша аралығында өтіп жатқан ғылыми жетістіктер көрмесінде таныса аласыздар.

Ғалымдар өңіріміз үшін, жалпы ғылым үшін де өзекті салаларға тоқталады. Мұнда Солтүстік Қазақстанның орманды дала аймағындағы көпжылдық шөптердің ескірген шөптерінің өнімділігін арттырудың ресурс үнемдейтін технологияларын жасау жайында, қазақ тіліндегі латын мәтіндерін интеллектуалдық өңдеу және Жер атмосферасының жоғарғы қабатындағы физикалық құбылыстарды кешенді зерттеу туралы, коррозияға қарсы жылу және химиялық төзімді, гидрооқшаулағыш мақсаттағы түрлендірілген лак-бояу материалдарын жасау және т.б. білуге болады.

Барлығы 19 жоба ұсынылды. Көрменің, әсіресе, зерттеу жұмыстарын жүргізуді үйреніп жатқан студенттер үшін пайдасы жоғары. Олар өздері үшін маңызды әрі қызықты нәрселерді түйеді.