Кішірейтілген

InterCarto халықаралық конференциясы.  InterGIS 28 «GI support of Sustainable Development of territories»

2022 жылдың 22-23 қазанында Майкоп қаласында (Адыгей Республикасы, Ресей Федерациясы) InterCarto халықаралық конференциясы өтті. "География және экология" кафедрасының аға оқытушысы Мажитова Гүлнұр Забихулақызы  InterGIS 28 «GI support of Sustainable Development of territories» қатысты.Оның баяндамасының тақырыбы геоақпараттық технологияларды және ЖҚЗ қолдана отырып, университет қалашығының цифрлық нұсқасын құру бойынша ғылыми жобаның нәтижелерін ұсынған «Университет қалашығы үшін ГАЖ жобасын әзірлеу тәжірибесі туралы» болды.

Конференцияда аясында тұрақты дамудың экологиялық, экономикалық және әлеуметтік аспектілерін геоақпараттық қамтамасыз етудің теориялық және әдістемелік аспектілері, геоинформатиканың, картографияның, Жерді қашықтықтан зондтаудың (ЖЗҚ) дамуы, қоршаған ортаның тұрақтылығы мен қоршаған ортаға әсерін бағалау мәселелері, мүмкіндіктері, биоәртүрлілік пен табиғатты қорғаудың геоақпараттық картасын жасау, мобильді ГАЖ әзірлеу, виртуалды географиялық ортаны құру және оларды қолдану тәжірибесі талқыланды.

Конференцияға қатысу алыс және жақын шетел ғалымдарының геоақпараттық технологиялар саласындағы зерттеулерінің нәтижелеріне және оларды әртүрлі қолданбалы мәселелерді шешуге пайдалануына еркін қол жеткізуге мүмкіндік берді.Конференция материалдары халықаралық дерекқорларда индекстелген: Scopus, Russian Science Citation Index (RSCI), Google Scholar, Directory of Open Access Journals (DOAJ), WorldCat, Ulrichsweb.

Кафедра ГиЭ