Кішірейтілген

"Экстремизм және терроризм - қазіргі қоғамға қауіп" тақырыбында студенттермен кездесу

Әлемдегі діни экстремизм мен терроризм мәселесі өзекті болып табылады.  Көбінесе жастар радикалды топтардың әсеріне ұшырайды.

Бүгін факультетте "жастарды террористік және экстремистік қызметке тарту технологиялары" тақырыбында "Қоғамдық даму және ақпарат орталығы" КММ өкілдерімен кездесу ұйымдастырылды. Осы кездесудің мақсаты: білім алушыларда терроризм туралы тарихи және саяси құбылыс ретінде түсініктерді қалыптастыру; террористік актілердің жасалуының алдын алу мақсатында білім алушылардың назарын қырағылық таныту қажеттілігіне аудару; толеранттылықты қалыптастыруға және ұлтаралық араздық пен төзбеушіліктің алдын алуға жәрдемдесу; террористік актілердің құрбандарына мейірімділік сезімін қалыптастыруға жәрдемдесу; террористік актілер жағдайындағы мінез-құлықтың негізгі қағидаттарымен танысу.

Кездесу барысында өкілдер жастарды көптеген солшыл діни ағымдардан сақтандырудың негізгі жолдарын анықтап, дін мен дәстүр арасындағы байланысты түсіндіріп, студенттерді жасампаздық пен бірлікке шақырды.

Студенттер өз кезегінде дін мәселелері бойынша сарапшыларға қызықты сұрақтар қойып, толық жауаптар алды.

Кездесу соңында студенттерге қоғамда антитеррорлық және экстремистік әрекеттерді қалыптастыруға бағытталған әлеуметтік бейнеролик көрсетілді. Айта кету керек, мұндай іс-шаралар студенттік ортада экстремистік және террористік бағыттағы қызметтің алдын алу және жолын кесу мақсатында үнемі өткізіліп тұрады. Студенттерді оқытудың қауіпсіз жағдайларын жасау университет басшылығының алдында тұрған басым міндеттердің бірі болып табылады.