КӘСІП – БІР КӘСІППЕН АЙНАЛЫСАТЫН АДАМДАР ҚОҒАМЫ

Әр мамандықтың өзіндік кәсіби құпиясы болады.

«Педагогика және психология» кафедрасының кәсіби жұмысының бір бөлігін Петропавл қаласындағы №2 орта мектебі, №6 орта мектебі, №7 орта мектебі, №9 орта мектебі, №10 орта мектебі, №23 орта мектебі, №25 орта мектебі, №42 орта мектебі, №43 орта мектебі, №17 Ұлттық өркендеу орта мектеп-кешені, Бірінші лицей, БЭСТ гимназиясы, Дарын мектеп-лицейі, Бірінші гимназия мектептерінен 48 мектеп оқушыларына арналған «Келдім – көрдім – ойландым» имидждік-таныстыру квестін өткізуді ұйғарды.

Мұндай квест ойындары біздің кафедраның дәстүріне айналады, өйткені біз педагогикалық мамандықтарын насихаттайтын жолсеріктері!

Егер олар жүрегімізде терең тамыр жайса, мамандықтар бізге ең биік көрінеді...

Сондықтан да квесттің мазмұны teambuilding, «Күрделі қоғамдағы психология ресурстары» мобильді work shop, «Педагог мамандығының философиясы», «Kozybayev Университетіне оқуға түсу және оқу үшін лайфхактар». Әрбір жаңа квестті оның қатысушыларының ұсыныстарына сәйкес жақсартатын боламыз, олардың ішінде тек жоғары сынып оқушылары ғана емес, сонымен қатар олардың педагогтары да бар.

Біз өз мамандығына қызықпайтын мамандар дәуірінде өмір сүріп жатырмыз.

Мұндай үрдіс біздің болашақ түлектеріміз үшін тартымды емес, оның ішінде біздің әлеуетті талапкерлеріміз де бар.

Сондықтан квест-сауалнама жүргізіп, квесттің мазмұны мен формасын анықтадық: оқушылардың 85% -ы қызығушылық танытты; 55% -дық мамандық таңдауды нақтылауға көмектестік; 40% мамандықты таңдау туралы одан әрі ойлануға ынталандырдық. Kozybayev University оқытушыларымен (мүмкін басқа форматта) қайта ақпараттық-түсіндіру кездесуі талап етіледі, бірақ басқа мамандықтар бойынша ақпаратпен (12%) педагогикалық мамандықтарға түсу бойынша нақтылау қажет (10%), «Педагогика және психология» мамандығы туралы көбірек білуге кедергі келтірмейді (22%).

Жаман жұмыс емес, сүйікті және сүйікті емес жұмыс болуы мүмкін.

Арамызда жағымды қарым-қатынас орнату үшін біз квестке қатысушылармен ары қарай әңгімелесуді жалғастырып, чат ашып, соған қосуға ниет білдіргендерді қосатын болдық. Демек, олармен үнемі сөйлесіп, жедел ақпараттандырып, сындарлы feed back арқылы түсіндіріп отырамыз.