«Герман-роман филологиясы» кафедрасына 50 жыл

2022 жыл  университетіміз  үшін салтанатты мерейтойларға толы айтулы жыл. Жағымды құттықтаулар,жылы естеліктер , шынайы көңіл–мұның бәрі сұранысы жоғары білікті мамандарды даярлайтын  кафедралардың бірі «Герман–роман филологиясының» 50 жылдық мерейтойы тойланды. Осы уақыт ішінде еліміздің  қалаларында ғана емес, сонымен қатар шетелдерде де табысты қызмет атқаратын көптеген жоғары білікті шет тілі мұғалімдері, филологтар мен аудармашылар дайындалды.

Үлкен шараны мерекелеуге университетімізде кафедра ардагерлері, Тіл және әдебиет институтының профессор-оқытушылар құрамы, түлектер мен студенттер жиналды.

Кафедра тарихының басталған тұсын  педагогикалық еңбек ардагері, кафедраның аға оқытушысы Любовь Иванова еске алды: «Біз алдымен Рузаев көшесінде орналасқан оқуға бейімделмеген ғимаратта оқыдық, бірақ қуанышты, бақытты, жалынды алғашқы түлектер едік. Содан бізді  ескірген ғимаратқа ауыстырды. Қыс мезгілінде  сиямыз жазбай, көптеген жабдықтар тапшы болды. Кейін  бөлім кеңейіп, жыл сайын жаңа жинақтар пайда болды, ал бізді Театральная көшесіндегі « пәтерлік ғимаратқа » ауыстырды. Олар оқу кабинеттерін жабдықтап, кітапхана құрды. Оқытушыларымыз алғашқы  іс-сапарларынан әрдайым  оқулықтар, ғылыми жинақтар, таспалар және т.б.әкелді.  Ең бастысы біз армандап, тек  жақсылыққа ұмтылдық.

Қазіргі уақытта кафедра халықаралық байланыстар тұрғысынан белсенді түрде дамып келеді. Ол бірнеше жылдан бері Қазақстандағы АҚШ елшілігінің ағылшын тілі бойынша English Language Fellow Program бағдарламасының мүшесі. Түркия Республикасымен ынтымақтастық аясында «Шетел тілі: екі шет тілі» Бб тәжірибе ретінде түрік тілі енгізілді.

ТжӘИ студенттері мерекелік шығармашылық қойылымдар дайындады. Бүгінде кафедраның атауы, оқытушылар құрамы өзгерді, бірақ рухы мен дәстүрі сақталып қалды.