31.01. 2023 жылы «Қазақ халқының мәдени мұрасы мен салт-дәстүрлерінің заманауи ғылыми зерттеулері: мектеп ғылымы» атты халықаралық онлайн-конференция ұйымдастырылды.

Модератор: Ахметова Татьяна Әлімжанқызы,М. Қозыбаев атындағы СҚМУ «Практикалық қазақ тілі» кафедрасының меңгерушісі, п.ғ.к.

Конференция басында М.Қозыбаев атындағы СҚУ» АҚ Академиялық мәселелер жөніндегі Басқарма мүшесі Апергенова Р.С. құттықтау сөз сөйлеп, университет басшысы тарапынан Қараөзек мектебі оқушылары арасында қазақ тілін насихаттау, қазақ мәдениетін қалыптастыру және осы ғылыми конференцияға белсенді қатысқаны үшін «Қараөзек ЖББМ» МББМ директоры, «Бәйтерек» қазақ тілі мен мәдениетін оқыту орталығының жетекшісі Сексембаева Шолпан Ильяшевнаға Алғыс хат табыс етті.

Сексембаева Шолпан Ильяшевна, «Қараөзек ЖББМ» МББМ директоры, «Бәйтерек» қазақ тілі мен мәдениетін оқыту орталығының жетекшісі «Қараөзек ЖББМ» оқушыларының ғылыми-зерттеу қызметі локалді тарихты қалыптастыру және зерттеу ресурсы ретінде»тақырыбында баяндама жасады.

Каразюк ЖББМ 3 сыныпоқушысы Даулетова Сабина «Қазақ мәдениетінің этнодәстүрлі бейнелері және олардың заманауи сыйқәделеріндегі көрінісі (бір коллекция мысалында)» тақырыбында өз жобасын ұсынды.

«Әл-Фараби атындағы мектеп-лицей» ҚМБ 10 сынып оқушысыУринбекова Ақерке «Салт-дәстүр-өмір айнасы»тақырыбында өз жобасын қорғады.

Каразюк ЖББМ 8 сынып оқушысы Макулова Даяна «Қазақ әйелдерінің дәстүрлі және заманауи әшекейлерінің мәдени рөлі» тақырыбында жоба ұсынды.

Аққайын ауданы, Астраханка ОМ 10 сынып оқушысы Жунусбекова Жанара«Ағаш өндеу өнері мысалындағы қазақ халқы қолөнерінің ерекшелігі мен даму тарихы»тақырыбында өз жобасын ұсынды.

Каразюк ЖББМ 8 сынып оқушысы Сабитова Сайида «Қара өзек тұрғындары мысалында дәстүрлі және заманауи қазақ мәдениетіндегі қонақ күтудің ұлттық ерекшеліктері» тақырыбында өз жобасын қорғады.