«Мен экстремизм мен терроризмге қарсы» эссе байқауының нәтижесі

Қоғам қазіргі уақытта  қоғамдық өмірді модернизациялауға байланысты құндылықтар жүйесінің өзгеруін бастан кешуде. Әртүрлі сипаттағы және деңгейдегі  елдердегі халықты көші-қон ағындарына тартатын экономикалық, саяси, мәдени салалардағы жаһандану процестері белгілі бір қоғамдардың және тұтастай алғанда бүкіл қоғамдастықтың құрылымдық байланыстарының күрделенуіне әкеліп жатыр. Осындай болып жатқан өзгерістер белгілі бір дәрежеде ұлтаралық қатынастардағы шиеленіспен, этносаралық қақтығыстармен қатар жүреді және соның салдарынан экстремизм мен терроризм арқылы олар үшін қажетті нәтижеге қол жеткізуге тырысатын әртүрлі оппозициялық топтар пайда болады.

2023 жылдың 22 ақпаны күні  студенттерге экстремизм мен терроризм проблемасына өз көзқарасын білдіруге мүмкіндік беру, сондай-ақ экстремизм мен терроризм идеяларына қарсы үгіт-насихатқа өз үлесін қоса отырып, олардың бойына  жалпыадамзаттық құндылықтарды бекіту негізінде "Арнайы және әлеуметтік педагогика" кафедрасында «Мен экстремизм мен терроризмге қарсы» эссе байқауы ұйымдастырылды және өткізілді.

Эссе байқауының қорытындысы бойынша "Терроризм және экстремизм – адамзатқа қарсы зұлымдық" номинациясымен - Шаяханова Томирис; "Терроризм және экстремизм идеологиясының таралуына қарсы іс – қимыл" номинациясымен - Дылдина Полина; "Мен бейбітшілік пен толеранттылық үшін" номинациясымен - Наумова Юлия; "Мен өз елімнің азаматымын" – номинациясымен Потеряева Наталья; "Мен террорға қарсымын" номинациямен – Райт Алина марапатталды. Үшінші орынды Дюсен Сабина, Зайцева Дарья мен Устимчук Андрей иеленді; екінші орын Малиновская Валерия мен Таранник Вячеславқа берілді, ал бірінші орын Шамсутдинова Маринаға берілді.