Қазақстанда Алғыс айту күнін мерекелеуге арналған дөңгелек үстелдер

16.02.2023-17.02.2023 М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан Университетінде Фс-22, Б(о)-22, ГиП-22, ЛРЛ-22, МИ-22, ХБ-22 топтарында Қазақстанда Алғыс айту күнін мерекелеуге арналған дөңгелек үстелдер өткізілді .

Іс-шараның мақсаты: бір-біріне, мейірім көрсеткен, қоныс аударушыларды туған-туыс ретінде қабылдаған Қазақстан халқына деген ризашылық пен құрмет сезімін тәрбиелеу; отансүйгіштік, бірлік пен достық сезімін тәрбиелеу.

Студенттер тапсырма алды: аға буыннан өз отбасының тарихын (Қазақстанға қоныс аударған отбасыларға ерекше назар аудару) білу, "Алжир" көркем фильмін көру, Қазақстандағы ең ірі лагерьлердің бірі Карлаг туралы ақпарат табу.

Алғыс айту күні-бұл біздің туған өлкемізге, Қазақстанға көшуі кейде миллиондаған адамдардың тағдырын өзгерткен қайғылы тарихи оқиғалармен байланысты болған түрлі этностардың көптеген өкілдерін жылы қабылдаған халыққа алғыс сөздерін айту мүмкіндігі.

Студенттер тақырыптар бойынша презентациялар дайындады, Карлаг туралы көптеген ақпарат тапты, Қазақстанға қоныс аударудың отбасылық тарихымен бөлісті, "Алжир"фильмін көргеннен кейін пікір алмасты. Қорқынышты тарихи оқиғалардың дәлелі-үлкен атасы Карлаг тұтқыны болған дөңгелек үстелге қатысушылардың бірінің әңгімесі.

Іс-шараға қатысушылардың жалпы пікірі: біз 1 наурызда атап өтетін мереке еліміздің басты байлығы-халық бірлігін одан әрі сақтауға және арттыруға ықпал етеді.

Жауапты: "Шет тілдері" кафедрасының аға оқытушысы Т.Н. Корабина