Германия-Қазақстан аграрлық-саяси диалогы

Университетке жұмыс сапарымен "Германия-Қазақстан аграрлық-саяси диалогы" (АӨД) жобасының жетекшісі Александр Барневиц және АӨД органикалық егіншілік бойынша сарапшы Хасанов Саибжаббор келді. Бұл жоба Германияның азық-түлік және ауыл шаруашылығы Федералды министрлігінің қолдауымен неміс Бундестагының 2009 жылғы қаулысы негізінде жүзеге асырылады. Жобаның мақсаты Германияның және басқа да еуропа елдерінің тәжірибесі арқылы ауыл шаруашылығы саясатының жоспарлары мен стратегияларын қалыптастыруда Қазақстанды қолдау болып табылады. АӨҚ жобасы өз қызметін Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы министрлігінің келісімі бойынша жүзеге асырады. АПД мамандар даярлаумен және сарапшылар тобының жұмысы, пікірталас өткізу және кадрларды даярлау бойынша түрлі іс-шаралар арқылы даму стратегияларын әзірлеумен айналысады. Сонымен қатар, неміс және еуропалық қаржы құрылымдарымен салыстыру үшін аграрлық секторда арнайы ақпараттық сапарлар ұйымдастырылды және өткізілді. Агротехнологиялық факультет келесі бағыттар бойынша АПД-мен ынтымақтастықты кеңейтеді: *Қазақстанда ауыл шаруашылығын органикалық жүргізуді насихаттау үшін университет базасында жыл сайын органикалық ауыл шаруашылығын тұрақты дамыту жөніндегі бірлескен халықаралық конференция өткізу туралы шешім қабылданды. *факультеттің білім беру бағдарламаларына "Органикалық ауыл шаруашылығы" модулі енгізіледі, дәріс оқу үшін осы бағыт бойынша жетекші сарапшылар тартылады. *факультет ғалымдарын топырақ құнарлылығын сақтау бойынша басым ғылыми зерттеулерге тарту. * факультет ғалымдары АӨК өзекті және перспективті тақырыптарына бағытталған мамандандырылған ақпараттық сапарларға, оқыту семинарларына және басқа да іс-шараларға қатысады.