9 Мамыр

9 мамыр  мерекесі қарсаңында «Орман ресурстары және орман шаруашылығы» ББ студенттері мен оқытушылары өздерінің Ұлы Отан соғысына (1941-1945)  қатысып, ұрыс даласында жанқиярлықпен соғысып, өмірлерінің бағасымен жеңіске жеткен туыстарын еске алды.Іс – шара бірнеше маңызды сәттерді қамтыды: Қазақстан мен қазақстандықтардың ҰОС кезеңіндегі Қызыл Армия қатарындағы тарихи рөлі, "Қазақстандықтар-ҰОС батырлары" фильмін көру, соғыс туралы ақындардың өлеңдері. Соңғы кезең - "Өлмес полк". Студенттер өздерінің туған-туыстары-ҰОС қатысушылары туралы мәліметтерді, олардың жеке фото мұрағаттарынан алынған суреттерін ұсынды.Қазақстанда бұл соғысқа қатысқан, қан төгіп, жарқын болашақтың игілігі үшін өз өмірін қиған ата-бабалары жоқ бірде-бір отбасы жоқ шығар. Қатысқандардың әрқайсысы іс – шараға қызығушылықпен қатысты, әрқайсысы – қаза тапқандарды еске алды, әрқайсысы-9 мамыр күні еске алады.