Өмірді алып кететін тәуелділіктер

Факультетте студенттердің дәрігерлік пунктінің маманы Сактаганова Салтанат Сатыбалдиновнамен кездесуі өтті, ол студенттер алдында алкоголизм, нашақорлық, темекі шегу мәселелеріне арналған «Өмірді алып кететін тәуелділіктер» өзекті тақырыбында сөз сөйледі. Бұл іс-шараның мақсаты - студенттік ортада адамгершілік құндылықтар мен салауатты өмір салтының беделін арттыру, әлеуметтік қауіпті аурулардың (ЖҚТБ, туберкулез және т.б.) және есірткіні қолдануды алдын алу болды. Сақтағанова Салтанат Сатыбалдинова студенттерге темекі шегудің зияны және денсаулыққа зиянды әсер ететін басқа да факторлар туралы қызықты және мазмұнды дәріс оқыды.Маман студенттерді темекі, алкоголь және есірткіні қолданудың алғашқы тәжірибесінен аулақ болуға шақырды. Маман студенттерді салауатты өмір салтын ұстануға шақырды және студенттерге буклеттер, ақпараттық жадынамалар таратты. Айта кету керек, мұндай алдын-алу шаралары студенттердің аудиториясына өте жағымды әсер етеді.