BR10764915 «Жайылымдарды қалпына келтіру және ұтымды пайдаланудың жаңа технологияларын әзірлеу (жайылым ресурстарын пайдалану)» ғылыми-техникалық бағдарламасы аясындағы іс-шараның қорытындысы бойынша дөңгелек үстел.

06/09/2023 «Көпкомпонентті жайылымдық жерлерді құрудың ресурс үнемдейтін технологияларын әзірлеу, біржылдық және көпжылдық мал азығы дақылдарынан шабындық-жайылым конвейерін құру әдістері» тақырыбындағы зерттеу нәтижелері бойынша дөңгелек үстел өткізілді. Оған жобаның жұмыс құрамы, СҚО ауыл шаруашылығы құрылымдарының өкілдері қатысты. Дөңгелек үстел аясында Солтүстік Қазақстанның орманды дала аймағында жоғары өнімді мал азығын алу үшін шабындықтар мен жайылымдарды құру, іске асыру және өндіріске енгізу болашағы талқыланды. 2023 жылға арналған ғылыми-зерттеу жұмыстарының нәтижелері бойынша 1 мақала (БҒСБК) жарияланды, 3 мақала баспада, толық жем-шөп пен көк шөп өндіруге арналған шабындық конвейерін құрудың ресурс үнемдейтін технологиялары бойынша әдістемелік ұсыныс әзірленді және жарияланды. -Қазақстанның дала және орманды дала аймақтарындағы құрамдас жайылымдар; «Қазақстанның  далалық және орманды дала дағдайыеда көпкомпонентті жайылымдық жерлерді құрудың ресурс үнемдейтін технологияларын әзірлеу, біржылдық және көпжылдық мал азықтық дақылдардан шабындық конвейер құру әдістері» тақырыбында фермерлерге онлайн кеңесі өтті.