Ақылды үй

Сіз елестетіңіз: Сіз пәтерге кірген кезде автоматты түрде жарық қосылады, желдеткіш бөлмедегі температураға байланысты Сізге қолайлы температураны ұстап, өз бетімен қосылады - сөндіріледі. СҚМУ-дың көп салалы колледжінің студенттері Николай Першин мен Сергей Фёдоровых оны әзірше макетте ғана жүзеге асыра алады. Жігіттер «Радиотехника және байланыс» мамандығының 3 курсында оқиды, сондықтан олар өз идеяларын техникалық түрде жүзеге асыруға дайын. Жобаны олар «Ақылды үй» деп атап, мектеп, лицей, колледждер арасындағы облыстық жас техниктер және рационализаторлар байқауына ұсынды. Нәтижесінде Николай мен Сергей байқау жеңімпаздары болып атанды.

29.11.2012