Тәжірибе алмасу

Танысыңыздар, бұл Лиза Бадура мен Аннет Хандшу, бізге Штутгарт.қ (Германия) Гогенгейм университетінен келген магистранттар. Олардың СҚО-дағы ғылыми тағылымдамасы органикалық егіншілік және Қазақстанның тұрақты дамуы саласындағы зерттеулерді зерделеуге және талдауға бағытталған. Оған аймақтың ауылшаруашылық кәсіпорындарына бару кіреді. Тағылымдамадан өтушілер «Нордагрохим», «Baydala», «Etalonagrochem» компанияларының іс-шараларына қатысты. Сондай-ақ, «Стрелец» ЖК-не барды. Ферма топырақ құрттарын өсіруге маманданған. Сонымен қатар, неміс әріптестері, университеттің Агробиологиялық станциясында эксперименттік жұмыстар жүргізуде.

Бірнеше ай бұрын «Агрономия және орман шаруашылығы» кафедрасының оқытушысы Алдияр Бакиров пен «Агрономия» ББ магистранты Диас Әлжанов Германияда ғылыми тағылымдамадан өтті. Мұндай алмасу АФ конкурстық іріктеуден сәтті өтіп, ASA Engagement Global қорының ресми серіктестігі арқасында мүмкіндікке ие болды, жас ғалымдарға органикалық ауыл шаруашылығының инновациялық технологияларын зерттеу мен қолдануда тәжірибе алмасу үшін стипендия береді.

21.08.2023