Адалдық сағаты

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы жұмыс Қозыбаев университеті қызметінің маңызды құрамдас бөлігі болып табылады. Біз еліміздің ЖОО ішінде алғашқылардың бірі болып ҚР Академиялық адалдық лигасына қосылдық.

Осы бағытта атқарылып жатқан жұмыстармен Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің СҚО бойынша департаментінің басшысы Асхат Джакипбеков танысты.

2018 жылдан бастап университетте «Sanaly Urpaq» жобалық кеңсесі ашылды, мұнда студенттер арасынан сыбайлас жемқорлыққа қарсы белсенділер тобы құрылды. Ерікті прокторлар ретінде олар емтихан тәртібін академиялық адалдыққа тексереді (емтихан тапсырушылардың көрсетілген санына сәйкестігі, көшірме парақтары және т.б.). Осының барлығы «Таза сессия» акциясы аясында жүйелі түрде жүзеге асырылады.

Басқарма Төрағасы – Ректор м.а. Рената Апергенова университетте студенттер мен профессорлық-оқытушылар құрамы арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру бағытында атқарылып жатқан жұмыстар туралы баяндады: «Біз университетке диплом алуға келгендерді емес, ең бастысы білім алуға талпыныстары бар студенттерді қабылдаймыз. Сондықтан біз ресейлік университеттерден біздің ЖОО-ға ауысу мүмкіндігін жауып тастадық».

Университеттің веб-сайтында «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл» онлайн-порталы жұмыс істейді,оқу процесінде босатылған бос мемлекеттік білім гранттары, жатақханадағы бос орындар, студенттердің үлгерімі туралы деректер және сыбайлас жемқорлық фактісі туралы хабарлауға болатын арналар туралы ақпарат берілген. Жатақханаға орналасу қызметтері онлайн режимінде көрсетіледі.

Студенттердің білім құжаттарын рәсімдеу бойынша қызметтерді тікелей буккроссинг аймағы мен тіркеу кеңсесі айналысады. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет өкілдері олардың қызмет жүйесімен де танысты.

Кездесудің екінші бөлімінде студенттердің қатысуымен «Адалдық сағаты» өтті. Олар өскелең ұрпақты инабаттылық пен адалдық рухында тәрбиелеу туралы сөз қозғады. Жастардың сыбайлас жемқорлықпен белсенді күресудегі рөлі талқыланды.