Карапайым қара топырақта егіншілік пен тұқым өндірудің тиімді технологиялары

2023 жылғы 15 қарашада Шағағалы кентіндегі "СКШОС" ЖШС-де "қарапайым қара топырақта егіншілік пен тұқым өндірудің тиімді технологиялары" тақырыбына арналған семинар өтті. Батыс елдерінің, сондай-ақ біздің еліміздің көптеген жылдар бойы жүргізген зерттеулеріне сәйкес, жыл сайын топырақ құнарлылығы мен дақылдардың өнімділігі төмендейтіні көрсетілген. Мұның себебі-бүкіл әлемдегі құрғақшылықтың жаһандық проблемасы. Бұл мәселені шешудегі өзектілік - шет елдерден жаңа технологиялар мен сарапшыларды біртіндеп енгізу болуы мүмкін. Өз кезегінде, ғылыми институттар, тәжірибелік станциялар мен білім беру мекемелері үшін бұл зерттеу үшін перспективалы бағыт болуы мүмкін. Іс-шараға қатысқан сарапшылар: 1. Ph.D. P. Ag.- LudovikJ. A. Capo - chichi-Agronomy Research Scientist, Альберта университеті, Эдмонтон, Канада.2.2.Соловьев Олег Юрьевич-ауыспалы егіс және топырақ өңдеу бөлімінің меңгерушісі, ауыл шаруашылығы ғылымдарының магистрі.3. Ланг Николай Петрович-бастапқы тұқым шаруашылығы бөлімінің меңгерушісі.Семинарға А-М-22 тобының магистранты Алексей Подлесный және оқытушылар: Аширбеков м. ж., Малицкая Н. В., Кантарбаева Э. Е., Баяхметова с., Карманов Р. М., Ахметов М. Б., Усеинов А. А. қатысты.