"Cultural Linguistics aspects in the modern" тақырыбында Халықаралық студенттік ғылыми семинары.

2023 жылдың 09 қарашасында Мағжан Қозыбаев атындағы СҚО-да "Шетел тілдері" кафедрасының аға оқытушылары Н.П. Шевелева мен Л.Ш. Исмагамбетова "Cultural Linguistics aspects in the modern" тақырыбында Халықаралық студенттік ғылыми семинар өткізді world ".  Семинардың мақсаты - қазіргі қоғамның ең өзекті мәселелерінің бірі - тіл мен мәдениеттің өзара іс-қимылын ашық талқылауға шығару.  Аталған семинарға Петропавл қаласындағы ҚР Ұлттық Ұлан Академиясы, Солтүстік Қазақстан жоғары медициналық колледжі, М. Жұмабаев атындағы жоғары колледж және Омбы мемлекеттік педагогикалық университетінің 2-3 курс студенттері қатысты.  Аталмыш іс-шара үшін 10 баяндама дайындалып, ұсынылды.  Қазылар алқасының пікірінше, «Шет тілдері» кафедрасының аға оқытушысы О.Г. Штро, О.В. Новоселова, В.Г. Степаненко баяндамаларға мынадай орындар берілді:
1 орын - Арам-2 курс, М. Жұмабаев атындағы жоғары колледж, жетекші Д.С. Мәмбетова.
2 орын - Дмитриева Елизаветта - 3курс, ОММПУ, жетекші И.Л. Смагина.
2 орын - Беспалова Маргарита, Вьюнова Амина - 3 курс М. Жұмабаев атындағы жоғары колледж, жетекші И.В. Завертяева.
3 орын - Кутушев Таймас - 1 курс ФИЦТ, Мағжан Қозыбаев атындағы СҚУ, жетекші Л.Ш. Исмағамбетова, каф меңгерушісі.  «Шет тілдері».
3 орын - Горбунова Ульяна, Қоспанова Салтанат, 1 курс, М.Қозыбаев атындағы ФИЭП, СҚМУ, жетекші Л.Ш. Исмағамбетова, каф меңгерушісі.  «Шет тілдері».
3 орын - Нәжмутдинова Кристина және Мұқашева Аделия, 2 курс Жоғары медициналық колледж, жетекшілер Риттер Е.С., Карабельникова А. И.
Аталған семинар жоғары әдістемелік деңгейде өтті және ҚР ҰҰ Академиясының ӨПҚ, жоғары медициналық колледж, М.Жұмабаев атындағы жоғары колледж ӨК жоғары бағасын алды, сондай-ақ аталған іс-шараны ұйымдастыру мен өткізуге жоғары баға берді.