Қозыбаев университеті AGUNE ұйымының алғашқы негізін қалаушы мүшелерінің бірі болды

Қозыбаев университеті ASIIN e.V. (Инженерлік, информатика, жаратылыстану және математика саласындағы білім беру бағдарламаларын аккредиттеу агенттігі) 2012 жылдан, біздің білім беру бағдарламаларымыздың бірінші кластерін аккредитациялауға дайындық жұмыстары алғаш рет басталған кезден бастап ынтымақтасады. Содан бері университеттің бірқатар техникалық ББ бағдарламалары, 2013, 2015 және 2022 жылдары ASIIN бойынша үш бағалау процедурасынан сәтті өтті.

ASIIN 1999 жылы құрылған және EENQA (Орталық және Шығыс Еуропадағы сапаны қамтамасыз ету агенттіктерінің желісі) сияқты ірі халықаралық сапаны қамтамасыз ету бірлестіктерінің мүшесі, ENQA (Жоғары білім берудегі сапаны қамтамасыз етудің еуропалық желісі), ENQAAAHE (Жоғары білім берудегі сапаны қамтамасыз ету агенттіктерінің халықаралық желісі), EQAR (Жоғары білім беру сапасын қамтамасыз етудің еуропалық тізілімі) және т.б. Сондай-ақ, ASIIN халықаралық аккредиттеу процедуралары үшін бірқатар елдерде ресми түрде танылған және 25 елдегі аккредиттеу агенттіктерімен серіктестік қарым-қатынас орнатқан.

65 елдің 300-ден астам университеті ASIIN-мен білім беру бағдарламаларын аккредитациялады.2023 жылы ASIIN үздік тәжірибе алмасу үшін Жаһандық университеттер желісін – AGUNE (ASIIN Global University Network of Excellence) құру бастамасын көтерді. Қозыбаев университеті Индонезия, Финляндия, Египет, Сербия, Мексика, Грузия, Қытай, Қазақстан, Перу, Түркия және Германияның басқа университеттерімен бірге AGUNE ұйымының алғашқы негізін қалаушы мүшелерінің бірі болды.

AGUNE келесі міндеттерді шешуге арналған: ішкі сапаны қамтамасыз ету жүйелері мен сапа менеджменті схемаларын құру және дамыту бойынша озық тәжірибе алмасу, AGUNE құрамына кіретін әрбір университетте сапаны қамтамасыз ету тәжірибесін кеңейту және сапаны қамтамасыз етудің тиісті мәдениетін арттыру, алдағы (ұлттық немесе халықаралық) сыртқы сапаны қамтамасыз ету процедураларына дайындық.

Қозыбаев университетінің AGUNE-ге қатысуы университеттің ішкі сапаны қамтамасыз ету жүйесін дамытуға ықпал етеді және университеттің халықаралық білім беру ортасында танылуын арттырады.