AntiParaCraft әділдік жолын таңдайды!

AntiParaCraft квест ойыны студенттер арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті дамытуға септігін тигізді. Ойынға әр факультеттен  5 адамнан құралған 7 команда қатысты. Олар жасырылған жұмбақтарда академиялық адалдық, парасаттылық және әділдік ұғымдарымен танысып, ауқымды мәселелерді шешуге тырысты.

Қатысушылар «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы» Заң бойынша сұрақтарға жауап беріп, бейнероликтер мен плакаттар ұсынды, ребустар мен сөзжұмбақ шешті. Білім алушылардың жұмысын құзыретті қазылар алқасы бағалады: СҚО бойынша Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі департаментінің инспекторы Светлана Зайцева, СҚО бойынша Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аса маңызды істер жөніндегі офицері Екатерина Әубәкірова, СҚО бойынша ІСБ Қоғамдық даму және ақпарат орталығының нұсқаушысы Сәлімхан Сәбитов, AMANAT партиясы жанындағы  «Жастар рухы» ЖҚ СҚОФ төрағасы Біржан Құдайбергенов және т.б.

Университеттің Бас комплаенс офицері Инна Джемалединованың айтуынша, бұл іс-шарада жастар сыбайлас жемқорлыққа қатысты көзқарастарын білдіріп, белсенді түрде атсалысты. Нәтижесінде ТЭҚФ командасы жеңімпаз атанды. МФ екінші, ПФ үшінші орын алды. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы квест ойыны сыбайлас жемқорлықтың алдын алудың жаңа әдісі ретінде адалдық пен академиялық адалдық қағидаттарын тәрбиелеуде өзінің тиімділігін көрсетті.