Кішірейтілген

«Қазақстан жастары терроризм мен экстремизмге қарсы» өңірлік дөңгелек үстел

15.02.2024 сағат 19.00-де Zoom платформасында «Қазақстан жастары терроризм мен экстремизмге қарсы» өңірлік дөңгелек үстел өткізілді.

Қатысушылар: Манаш Қозыбаев атындағы СҚУ студенттері мен оқытушылары, «Қазақстан халықтары ассамблеясы» кафедрасының меңгерушісі Гривенная Л.А., Солтүстік Қазақстан кәсіптік-педагогикалық колледжінің студенттері мен оқытушысы Мейрамова А.Т., Дін мәселелерін зерттеу орталығында ақпараттық-түсіндіру тобының сарапшы-дінтанушысы Синяков Олег Витальевич, Астана қаласы.

Іс-шара дөңгелек үстел түрінде өтті, онда Астана қаласының сарапшы-дінтанушысы О.В. Синяков әлемде жастар экстремизмінің дамуымен сипатталатын экстремистік идеологияның таралу қаупі едәуір өскенін атап өтті. Жастар арасында экстремизмнiң кеңiнен таралуы әлеуметтiк бейiмделудiң жеткiлiксiздiгiнiң, оның мiнез-құлқының құқыққа қарсы үлгiлерiн туғызатын әлеуметтiк сананың қалыптасуының дамуының айғағы болып табылады. Осы құбылыстың таралу қаупіне қарсы тұру үшін экстремизмнің алдын алудың түрлі әдістерін енгізу және оны формалды түрде емес, тек алдын алу бағдарламаларын жасаумен ғана шектеліп, түрлі тиімді технологияларды пайдалану және қолдану қажет. Қатысушылар үш тілде (орыс, қазақ және ағылшын) көптеген сұрақтар қойып, толыққанды жауаптар алды.

Дөңгелек үстелді қорытындылай келе, барлығымыз терроризм мен экстремизм - бұл жамандық және онымен күресу керек деген ортақ пікірге келдік. Өз елінің әрбір азаматы бүкіл әлемдік қоғамдастықты таң қалдырған осы «обаға» қарсы тұру үшін іс-қимыл жасауға тиіс.

Жауаптылар:

магистр, «Шетел тілдері» кафедрасының аға оқытушысы О.Г.Штро;