«E-Time» клубының кезекті отырысы

2024 жылғы 21 ақпанда «E-Time» клубының «What do you know about Great Britain» тақырыбында кезекті отырысы өткізілді ме? Елтану викторинасы үшін таңдалған тақырып өзекті, өйткені ол бағдарламалық материалды неғұрлым берік меңгеруге, ой-өрісін кеңейтуге ықпал етеді. Ұлыбритания ағылшын тілінің туған жері болғандықтан, оның дәстүрлері, салт-дәстүрлері, географиялық орналасуы туралы білу қажет. Бұл викторинаның қазіргі заманмен байланысын негіздейді.Біз іс-шараны өткізудің ойын формасын таңдадық, өйткені ойын оқушыларды оқытылатын тіл елдерінің мәдениетіне тартудың тиімді тәсілдерінің бірі болып табылады. Ойында әрдайым шешім қабылданады: не істеу керек, не айту керек, қалай жеңу керек. Көрермен аудиториясының шет тілдегі қарым-қатынасын жандандыру және процеске қосу үшін сөз арқылы өзін-өзі көрсетуге мүмкіндік беретін вербалды жандандыру пайдаланылды.Іс-шараның мақсаты тіл ортасына ойын түрінде ену арқылы сөйлеу дағдыларын дамыту болды.Викторинаның негізгі курс бағдарламасында көзделген бір мақсаты болды: практикалық қызметте білімді қолдануды қамтамасыз ететін білімді, іскерлікті, дағдыларды меңгеру. Бiрақ шет тiлiнде осындай қарым-қатынас жасау тәжiрибесiнiң табиғи ортасы мен қажеттiлiгi жоқ. Осыған байланысты осы жұмыс шет тілінде қарым-қатынас жасау үшін табиғи ортаның болмауын белгілі бір дәрежеде өтей отырып, ынталандырушы фактор функциясын атқарады.Білім алушылардың сабақтан тыс жұмысқа шет тілі сабақтарында алған білімдерін, іскерліктерін, дағдыларын пайдалана отырып қатысуы білім беруге құндылық қатынасты қалыптастыра отырып, оқытылатын пәннің пайдалылығын немесе ұғынуға ықпал етеді. Оқушылар бұл іс-шараға қызығушылық танытып, белсенді қатысты. Мақсатқа қол жеткізілді, шет тілінде сөйлеуге қол жеткізілді. Теңдік сезімі, қызығушылық атмосферасы балаларға ұялушылықты, ұялушылықты жеңуге, тіл кедергісі мен шаршауды жоюға мүмкіндік берді. Студенттер өз жұмыстарына риза болды.
Кафедраның жауапты ПОҚ Шет тілдері:аға оқытушы: Өмірзақова Т.Е., аға оқытушы: Сырымбетова Д.С.,оқытушы: Жүсіпова А.Р.