Таң Шолпан

Жұлдызды сәт, музыкаға деген шексіз сүйіспеншілік бұның барлығы - «Таң Шолпан» байқауы. Осымен аймақтық вокалдық орындаушылық конкурс он төртінші рет өткізіліп жатыр. Музыкалық пәндер кафедрасының профессоры Галина Колесникованың бұл бастамасы дәстүрге айналды.

Осы жолы оған Петропавл, СҚО Ғабит Мүсірепов, Мағжан Жұмабаев, Мамлют, Уәлиханов, Қызылжар аудандарының оқушылары мен студенттері, сондай-ақ Ақмола облысының дарындылары қатысты. Қатысушылар, үлкен және кіші жас санаттарында, жеке және ансамбль құрамында бақтарын сынады. Бес әнші қашықтықтан өнер көрсетті.

Сахнадан халық әндері, классикалық, және танымал заманауи композициялар шырқалды. Қазылар алқасының құрамында университеттің және Е.Серкебаев атындағы өнер колледжінің оқытушылары, облыстық филармонияның әртістері, үздік вокалистерді таңдады. Байқау әншілері жоғары сахналық мәдениетті көрсете білді.

Нәтижесінде жеңімпаздар анықталды: байқаудың басты марапатын Гран-при - М.Айтхожин атындағы №1 Орта мектеп Ангелина Аракелова жеңіп алды. ЖОО-ның үлкен жас санатындағы студенттеріміз - Гаухар Сағыныш және Анжела Щербинина 2 орынды иеленсе, Балауса Мурсалиева мен Асет Ибадулла 3 орынға жайғасты. Құттықтаймыз!