Алғыс айту күніне арналған дөңгелек үстелдер

19.02.2024 - 23.02.2024 аралығында М.Қозыбаев атындағы СҚУ-да ПФ, ФИЭП, ФМЕН, ИЯЛ тілдік емес мамандықтар студенттерімен Қазақстанда Алғыс айту күнін мерекелеуге арналған ағылшын, қазақ және орыс тілдерінде дөңгелек үстелдер өткізілді.
Жыл сайын «Шет тілдері» кафедрасының оқытушылары осы мерекеге арналған іс-шаралар өткізеді. Алғыс айту күні елімізде 2016 жылдан бері аталып келеді.
Іс-шараның мақсаты: бір-біріне, мейірімділік көрсеткен, қоныс аударушыларды туған-туыстары ретінде қабылдаған Қазақстан халқына деген алғыс сезімін және құрмет сезімін тәрбиелеу; отансүйгіштік, бірлік пен құрметке, бір-біріне достық сезімін тәрбиелеу, сондай-ақ Қазақстанда этносаралық келісім мен ұлтаралық қатынастарды нығайту.
Студенттер өз отбасының тарихын (Қазақстанға көшіп келген отбасыларға ерекше назар аудару) аға ұрпақтан білу, «Алжир» көркем фильмін көру, Қазақстандағы ірі лагерьлердің бірі Карлаг туралы ақпарат табу тапсырмасын алды.
Алғыс айту күні - бұл біздің туған өлкемізге, Қазақстанға көшуі миллиондаған адамдардың тағдырын өзгерткен қайғылы тарихи оқиғалармен байланысты болған көптеген этностар өкілдерін жылы шыраймен қабылдаған халыққа алғыс айту мүмкіндігі.
Студенттер тақырыптар бойынша презентациялар дайындап, Карлаг туралы ақпарат тауып, Қазақстанға қоныс аударудың отбасылық тарихымен бөлісті, «Алжир» фильмін көргеннен кейін пікір алмасты. Дулатова Диана, Мұстафина Диляра (Ю-23), Баканча Валерия, Солоненко Анна (ХБ-23) студенттеріне ерекше алғысымды білдіремін, Студенттер Карлагтың белгілі адамдары туралы орыс, ағылшын және қазақ тілдерінде тұсаукесерлерін көрсетумен тамаша өнер көрсетті.
Іс-шараға қатысушылардың ортақ пікірі: 1 наурызда атап өтілетін мереке еліміздің басты байлығы - халықтың бірлігін одан әрі сақтауға және ұлғайтуға ықпал етеді.
Жауаптылар: «Шет тілдері» кафедрасының аға оқытушылары
Исмагамбетова Л.Ш., Кораблина Т.Н.