Жүректен- жүрекке

Көктемнің алғашқы мерекесі– Алғыс айту күнінде ЖОО-да «ҚХА» кафедрасы «Құрт» акциясын ұйымдастырды. Барлық оқу ғимараттарында баннерлер орналастырылып, дәмді құрт өнімі таратылды. Мерекелік шараға барлығы, 20 кг сертификатталған өнім сатып алынды.

«Негізі, құрт- қуғын-сүргін және жер аудару жылдарында көптеген адамдардың өмірін сақтап қалды. Тарихи оқиғаларға негізделген аңыз бар: «АЛЖИР» лагерінің тұтқындары абақтыда отырғанда қазақ балаларының оларға ақ тас лақтырғанын көрген. Алғашында байғұс әйелдер нақты мәнісін түсінбей, бұл әрекетті қорлау деп бағалаған. Шын мәнінде, қазақ халқы  құрт лақтырып, лагерьдегілердегі адамдарды тамақтандырыпты. Осылайша, олар тұтқындарға көмектесудің жалғыз жолын тапты.Кейін әйел адамдар жергілікті халықтың оларға қолдау көрсетіп жатқандарын түсінді»,- деді ҚХА кафедрасының меңгерушісі Людмила Гривенная.

Бұл оқиға, қиын жағдайда қалған қарапайым халықтың ауызбіршілігінің көрсеткіші. Сонымен құрт қазақ халқының қонақжайлылығының, кеңпейілділігінің символына айналды. Акцияға қатысқан студенттер танымды фактілермен танысты.